wtorek, listopada 30, 2021

TURNIEJ SZACHOWY

13.01 odbyła się kolejna edycja Turnieju Szachowego o Puchar Rady Rodziców. Tradycja tego zimowego turnieju sięga roku 1994 - od tamtej pory szachiści spotykają w naszej szkole niemal corocznie. W tym roku na starcie stanęło aż 26 zawodników, w tym 9 uczniów Szóstki. Jak zwykle spotkali się ze sobą doświadczeni zawodnicy "Piasta" Śrem i młodzi adepci sztuki szachowej. Nauka z pewnością nie pójdzie w las...

Oto wyniki:
1. Bogusław Górski
2. Rafał Janicki
3. Tomasz Kozłowski

Kategorie dodatkowe:
- najlepszy junior (ogółem): Krzysztof Walewski (SP6, klasa 2b),
- najlepsza juniorka (ogółem): Marcelina Walewska (SP6, klasa 6d),
- najlepszy uczeń SP6 (nie licząc kategorii "najlepszy junior"): Patryk Jurga (klasa 2a).
- najlepsza uczennica SP6 (nie licząc kategorii "najlepsza juniorka"): Oliwia Taciak (klasa 1b).

Po raz pierwszy w historii turnieju wszystkie cztery kategorie juniorskie wygrali uczniowie Szóstki!

Turniej przebiegał w sportowej, przyjaznej atmosferze. Nagrody ufundowała nasza Rada Rodziców, a sędziował p. Adam Mrozek.

Do zobaczenia przy szachownicy za rok!
Przypomnijmy tylko, że kółko szachowe w Szóstce w tym roku szkolnym prowadzi pan Piotr Kaczmarek (poniedziałki, godz. 16.00, sala 207).