O Szkole

Szkoła Podstawowa nr 6 jest położona na dużym osiedlu Helenki w Śremie w sąsiedztwie
Przedszkola „Słoneczna szóstka” i pięknego Parku Puchalskiego, otoczona zielenią i placami zabaw dla dzieci. Szkoła i jej pracownicy stale podejmują nowe wyzwania, uczestnicząc w projektach unijnych takich jak „Laboratoria przyszłości”,  „Ergonomia pracy nauczycieli śremskich szkół podstawowych”, „Dostępna szkoła” – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”, czy „SKS- Szkolny Klub Sportowy”.  Wszystkie działania mają na celu podnieść poziom kształcenia naszych wychowanków, uatrakcyjnić im pobyt na terenie placówki. Szkoła dysponuje doskonale wyposażonymi salami lekcyjnymi. Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z  monitorów dotykowych, projektorów, tablic multimedialnych i szerokiej palety pomocy dydaktycznych. Posiadamy dwie pracownie komputerowe, salę terapeutyczną wyposażoną w nowoczesny sprzęt, pracownię do zajęć z techniki i Laboratorium przyszłości, bibliotekę z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnych oraz świetlicę szkolną, która zapewnia opiekę  od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 – 16.00.  Dla tak dużej placówki jak nasza, bardzo istotne jest zaplecze sportowe. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są trzy sale gimnastyczne w budynku oraz na zewnątrz boisko wielofunkcyjne, orlik, kort do tenisa ziemnego, bieżnia ze skocznią w dal. W naszej szkole funkcjonują oddziały sportowe o profilu pływackim oraz innowacyjna klasa z poszerzonym językiem angielskim.
W szkole jest zatrudniona wysoko wykwalifikowana kadra, wszyscy nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie kierunkowe.    Nasi uczniowie mogą korzystać z pomocy wychowawców, psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy, nauczyciela wspomagającego proces nauczania oraz rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania uczestnicząc w zajęciach dodatkowych.
Efektem działań dydaktyczno – wychowawczych są sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych oraz sportowych na poziomach od szkolnego do ogólnopolskiego  Potwierdzeniem jakości pracy nauczycieli i uczniów są liczne stypendia Dyrektora Szkoły i Burmistrza Śremu za osiągnięcia naukowe i sportowe.
W pierwszej klasie uczniowie rozpoczynają naukę  języka angielskiego, a w klasie 7 wprowadzamy język niemiecki.
Dla społeczności szkolnej i lokalnej prężnie działa Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat. We współpracy z Radą Rodziców organizuje  wiele różnorodnych akcji charytatywnych, które kształtują wrażliwość naszych uczniów na potrzeby innych.
Szkolna stołówka codziennie oferuje pożywny i smaczny obiad.
Na terenie placówki funkcjonuje gabinet higienistki oraz stomatologa.

Lekcje i przerwy

08:00 – 08:45    przerwa  10 min.
08:55 – 09:40    przerwa  10 min.
09:50 – 10:35    przerwa  10 min.
10:45 – 11:30    przerwa  10 min.
11:40 – 12:25    przerwa  10 min.
12:35 – 13:20    przerwa  20 min.
13:40 – 14:25    przerwa  10 min.
14:35 – 15:20    przerwa  10 min.
15:30 – 16:15