I POWIATOWE MISTRZOSTWA ŚREMU W TENISIE ZIEMNYM
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
OPTICO CUP 2023
dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2008-2010
3 czerwca 2023

Do rywalizacji o tytuł mistrza Śremu zgłosiło się 13 uczestników, w tym 6 dziewcząt i 7 chłopców. W kategorii chłopców wszyscy reprezentowali Akademię Tenisa SP 6 Śrem, natomiast wśród dziewcząt do mistrzostw zgłosiły się dwie tenisistki spoza Akademii, Wiktoria Jankowiak z SP Dolsk oraz ubiegłoroczna mistrzyni mistrzostw Śremu młodzików Amelia Roszak ze Szkoły Katolickiej w Śremie. Wszystkich uczestników i przybyłych kibiców powitał Tomasz Wojna, założyciel i trener Akademii Tenisa SP 6, organizator oraz sędzia główny mistrzostw.
Rywalizacja odbywała się na dwóch kortach w SP 6, a o rodzaju nawierzchni zadecydowało losowanie, w którym dziewczęta wylosowały kort twardy na boisku wielofunkcyjnym, a chłopcy kort ze sztuczną trawą. Obydwie kategorie drogą losową zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywano wg zasady „każdy z każdym” do wygrania jednego seta. Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do finału głównego, a drugie miejsca do meczu o miejsce III i IV.
Po zakończeniu fazy grupowej z kompletem zwycięstw do finału awansowały Amelia Roszak z SP Katolicka oraz Wiktoria Jankowiak z SP Dolsk, a wśród chłopców Jakub Taciak oraz Adam Grześkowiak. W finale dziewcząt pewnie zwyciężyła Amelia Roszak 6:1, potwierdzając swoje wysokie umiejętności tenisowe (od kilku lat jest zawodniczką Angelika Kerber Academy w Puszczykowie). Wicemistrzynią została Wiktoria Jankowiak z Dolska. W meczu o trzecie miejsce Maja Karolczak pokonała 6:2 Agatę Piasecką, obie z AT SP 6.
Finał chłopców był dużo bardziej emocjonujący, gdyż Jakub Taciak przegrywał już 0:3, aby ostatecznie zwyciężyć 6:4 i zostać mistrzem Śremu. Wicemistrzem został Adam Grześkowiak. W meczu o trzecie miejsce Jakub Domagalski pokonał swojego klubowego i szkolnego kolegę Wojciecha Tasiemskiego 6:3.

Kolejność końcowa dziewcząt:
⦁ Amelia Roszak SP Katolicka Śrem (2009)
⦁ Wiktoria Jankowiak SP Dolsk (2009)
⦁ Maja Karolczak AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Agata Piasecka AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Julia Desperak AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Magdalena Maj AT SP 6 Śrem (2009)

Kolejność końcowa chłopców:
⦁ Jakub Taciak AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Adam Grześkowiak AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Jakub Domagalski AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Wojciech Tasiemski AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Wiktor Multana AT SP 6 Śrem (2010)
Maksymilian Grajewski AT SP 6 Śrem (2010)
Kacper Szykowny AT SP 6 Śrem (2010)

Na zakończenie Tomasz Wojna podsumował pierwsze mistrzostwa szkół podstawowych w tenisie ziemnym. Podziękował głównemu sponsorowi mistrzostw firmie Optico Piotra Biernackiego i wręczył ufundowane przez sponsora mistrzowskie statuetki oraz nagrody rzeczowe m.in. torby tenisowe.
Szczególne podziękowania dla sponsora za ufundowanie strojów tenisowych dla reprezentacji Akademii Tenisa SP 6 Śrem, w których po raz pierwszy mogli się zaprezentować. Dodatkowe podziękowania dla spółki Śremski Sport oraz osób prywatnych za pamiątkowe upominki, napoje i przekąski oraz pomoc organizacyjną.

Skip to content