II Zimowy Turniej Tenisa Ziemnego Młodzików
Akademii Tenisa SP 6 Śrem
Rocznik 2008-2010

Turniej odbył się w minioną sobotę 2 marca na sali sportowej SP 6 w Śremie. Do rywalizacji przystąpiła grupa 10 zawodników Akademii w tym czwórka dziewcząt i szóstka chłopców, z grupy zaawansowanej. W kategorii dziewcząt turniej odbył się wg zasady „każda z każdą”, natomiast chłopcy zostali podzieleni na dwie trzyosobowe grupy, w których zagrali „każdy z każdym” i w ten sposób wyłonieni zostali finaliści i pozostali do meczów o miejsca 3-6.
Wśród dziewcząt faworytką turnieju była najstarsza wiekowo Martyna Jankowiak (absolwentka SP 6), która triumfowała w ubiegłym roku. Jednak tym razem o ostateczny sukces nie było już tak łatwo jak przed rokiem, ponieważ pokonała młodszą o rok Paulinę Kliks dopiero w decydującym super tie-breaku 7:4. Trzecie miejsce zajęła Maja Karolczak (absolwentka SP 6) pokonując Wiktorię Jankowiak również w decydującym super tie-breaku 7:3. Jak widać mecze dziewcząt były bardzo zacięte, z sześciu meczów połowę kończył super tie-break.
Wyniki poszczególnych meczów:
⦁ Martyna Jankowiak – Maja Karolczak 6:3 6:3
⦁ Paulina Kliks – Wiktoria Jankowiak 6:4 6:3
⦁ Wiktoria Jankowiak – Maja Karolczak 4:6 6:4 (7:3)
⦁ Martyna Jankowiak – Paulina Kliks 6:4 3:6 (7:4)
⦁ Paulina Kliks – Maja Karolczak 6:4 4:6 (10:9)
Klasyfikacja końcowa:
⦁ Martyna Jankowiak
⦁ Paulina Kliks
⦁ Maja Karolczak
⦁ Wiktoria Jankowiak

Po dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy. W grupie A zagrali, ubiegłoroczny triumfator Jakub Taciak (absolwent SP 6), Jakub Domagalski (absolwent SP 6) i Karol Szykowny z SP 6. Niespodzianki nie było i pewnie wygrał swoje mecze Jakub Taciak awansując tym samym do finału turnieju. Drugie miejsce zajął Jakub Domagalski, a trzecie najmłodszy w stawce Kacper Szykowny.
Wyniki poszczególnych meczów:
⦁ Jakub Taciak – Kacper Szykowny 6:2 6:2
⦁ Jakub Domagalski – Kacper Szykowny 6:2 6:2
⦁ Jakub Taciak – Jakub Domagalski 6:3 6:3

W grupie B zagrali Adam Grześkowiak (absolwent SP 6), Filip Dutkiewicz oraz najmłodszy Maksymilian Grajewski z SP 6. Podobnie jak w grupie A niespodzianki nie było i zwyciężył najbardziej doświadczony Adam Grześkowiak (absolwent SP 6) pokonując pewnie swoich grupowych rywali.
Wyniki poszczególnych meczów:
⦁ Adam Grześkowiak – Maksymilian Grajewski 6:2 6:2
⦁ Filip Dutkiewicz – Maksymilian Grajewski 6:3 6:3
⦁ Adam Grześkowiak – Filip Grześkowiak 6:4 6:4

W finale turnieju Jakub Taciak pokonał Adama Grześkowiaka 6:3 6:3 zostając po raz drugi z rzędu mistrzem Turnieju Zimowego młodzików Akademii Tenisa SP 6 Śrem. W meczu o trzecie miejsce Filip Dutkiewicz pokonał Jakuba Domagalskiego 6:4 6:4, a mecz o miejsca 5-6 wygrał Kacper Szykowny pokonując po wyrównanym i zaciętym meczu swego szkolnego kolegę Maksymiliana Grajewskiego 7:5 7:5.
Klasyfikacja końcowa:
⦁ Jakub Taciak
⦁ Adam Grześkowiak
⦁ Filip Dutkiewicz
⦁ Jakub Domagalski
⦁ Kacper Szykowny
⦁ Maksymilian Grajewski

Na zakończenie Tomasz Wojna – sędzia główny i organizator turnieju wręczył mistrzowskie statuetki zwycięzcom oraz pamiątkowe upominki wszystkim uczestnikom ufundowane przez Akademie Tenisa SP 6 Śrem oraz sponsorów.

 

III Mikołajkowy Turniej Mini Tenisa Ziemnego
Akademii Tenisa SP 6 Śrem
2 grudnia 2023

Do turnieju zgłosiło się 14 osób jednak z powodu niedyspozycji zdrowotnej ostatecznie wystartowało 8 młodych adeptów tenisa, w tym trójka dziewcząt i pięciu chłopców – zdecydowana większość to członkowie Akademii Tenisa SP 6 Śrem. Turniej odbył się na trzech mini kortach w sali sportowej SP 6 w Śremie, w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I – III i IV – VI oraz dodatkowo w kategorii OPEN bez podziału na wiek. Poszczególne mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.
Przed rozpoczęciem rywalizacji wszystkich uczestników oraz przybyłych rodziców i kibiców powitał Tomasz Wojna – organizator i sędzia główny turnieju, życząc udanej rywalizacji i samych sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy.
W najmłodszej kategorii do finału awansowały Daria Parchomenko oraz faworytka Amelia Snela, która potwierdziła swoje wysokie umiejętności pewnie wygrywając 2:0 w setach. W starszej kategorii po ciekawej i emocjonującej rywalizacji zwyciężył Rafał Wieczorek, pokonując w finale Zosię Pawlisiak 6:3, 6:3.
Na tym jednak emocje się nie skończyły, ponieważ zgodnie z regulaminem organizator zaplanował dodatkowa rywalizację w kategorii OPEN. Ta rywalizacja była już bez podziału na wiek i przyniosła kolejne ciekawe i emocjonujące pojedynki. Ostatecznie do finału awansowali, zgodnie z przewidywaniami, Amelia Snela i Rafał Wieczorek. Po dobrym i emocjonującym meczu lepsza okazała się młodsza Amelia wygrywając pewnie 6;3, 6:4. Tym samym została najlepszą tenisistką turnieju prezentując najwyższy poziom umiejętności.
Na zakończenie turnieju organizator i sędzia główny Tomasz Wojna, podsumował rywalizację oraz wręczył wszystkim uczestnikom mikołajkowe słodycze. Najlepsi tenisiści w poszczególnych kategoriach otrzymali zwycięskie statuetki i torby sportowe. Dodatkowo wszyscy otrzymali także upominki rzeczowe oraz bony podarunkowe i karnety wstępu na basen.
Organizatorem turnieju była Akademia Tenisa SP 6 Śrem. Akademia funkcjonuje od września 2021 roku przy szkole nr 6, w ramach Międzyszkolnego Klubu Sportowego MOS Śrem. Sędziami pomocniczymi byli członkowie Akademii z grupy starszej zaawansowanej, którzy obecnie przygotowują się do Turnieju Zimowego Młodzików, który odbędzie się w nowym roku.
Szczególne podziękowania dla sponsorów turnieju – Roberta Kociałkowskiego i firmy Komplex bruk za ufundowane słodycze oraz Daniela Cicharskiego i spółki Śremski Sport za bony podarunkowe i karnety wstępu na basen.
Organizator
Tomasz Wojna
Prezes MKS MOS Śrem
Kierownik Akademii Tenisa SP 6 Śrem

 
 
 
 
 

I POWIATOWE MISTRZOSTWA ŚREMU W TENISIE ZIEMNYM
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
OPTICO CUP 2023
dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2008-2010
3 czerwca 2023

Do rywalizacji o tytuł mistrza Śremu zgłosiło się 13 uczestników, w tym 6 dziewcząt i 7 chłopców. W kategorii chłopców wszyscy reprezentowali Akademię Tenisa SP 6 Śrem, natomiast wśród dziewcząt do mistrzostw zgłosiły się dwie tenisistki spoza Akademii, Wiktoria Jankowiak z SP Dolsk oraz ubiegłoroczna mistrzyni mistrzostw Śremu młodzików Amelia Roszak ze Szkoły Katolickiej w Śremie. Wszystkich uczestników i przybyłych kibiców powitał Tomasz Wojna, założyciel i trener Akademii Tenisa SP 6, organizator oraz sędzia główny mistrzostw.
Rywalizacja odbywała się na dwóch kortach w SP 6, a o rodzaju nawierzchni zadecydowało losowanie, w którym dziewczęta wylosowały kort twardy na boisku wielofunkcyjnym, a chłopcy kort ze sztuczną trawą. Obydwie kategorie drogą losową zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywano wg zasady „każdy z każdym” do wygrania jednego seta. Zwycięzcy poszczególnych grup awansowali do finału głównego, a drugie miejsca do meczu o miejsce III i IV.
Po zakończeniu fazy grupowej z kompletem zwycięstw do finału awansowały Amelia Roszak z SP Katolicka oraz Wiktoria Jankowiak z SP Dolsk, a wśród chłopców Jakub Taciak oraz Adam Grześkowiak. W finale dziewcząt pewnie zwyciężyła Amelia Roszak 6:1, potwierdzając swoje wysokie umiejętności tenisowe (od kilku lat jest zawodniczką Angelika Kerber Academy w Puszczykowie). Wicemistrzynią została Wiktoria Jankowiak z Dolska. W meczu o trzecie miejsce Maja Karolczak pokonała 6:2 Agatę Piasecką, obie z AT SP 6.
Finał chłopców był dużo bardziej emocjonujący, gdyż Jakub Taciak przegrywał już 0:3, aby ostatecznie zwyciężyć 6:4 i zostać mistrzem Śremu. Wicemistrzem został Adam Grześkowiak. W meczu o trzecie miejsce Jakub Domagalski pokonał swojego klubowego i szkolnego kolegę Wojciecha Tasiemskiego 6:3.

Kolejność końcowa dziewcząt:
⦁ Amelia Roszak SP Katolicka Śrem (2009)
⦁ Wiktoria Jankowiak SP Dolsk (2009)
⦁ Maja Karolczak AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Agata Piasecka AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Julia Desperak AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Magdalena Maj AT SP 6 Śrem (2009)

Kolejność końcowa chłopców:
⦁ Jakub Taciak AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Adam Grześkowiak AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Jakub Domagalski AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Wojciech Tasiemski AT SP 6 Śrem (2009)
⦁ Wiktor Multana AT SP 6 Śrem (2010)
Maksymilian Grajewski AT SP 6 Śrem (2010)
Kacper Szykowny AT SP 6 Śrem (2010)

Na zakończenie Tomasz Wojna podsumował pierwsze mistrzostwa szkół podstawowych w tenisie ziemnym. Podziękował głównemu sponsorowi mistrzostw firmie Optico Piotra Biernackiego i wręczył ufundowane przez sponsora mistrzowskie statuetki oraz nagrody rzeczowe m.in. torby tenisowe.
Szczególne podziękowania dla sponsora za ufundowanie strojów tenisowych dla reprezentacji Akademii Tenisa SP 6 Śrem, w których po raz pierwszy mogli się zaprezentować. Dodatkowe podziękowania dla spółki Śremski Sport oraz osób prywatnych za pamiątkowe upominki, napoje i przekąski oraz pomoc organizacyjną.

Skip to content