wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 26 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny  Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.
Inne cele to zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności wokalnych przed społecznością szkolną, propagowanie zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
Uczniowie klas 5 wzięli udział w konkursie pt. Hymny – Quiz Muzyczny, w którym odgadywali hymny poszczególnych państw. Stopień trudności był bardzo wysoki ponieważ z podanych 25 hymnów państw musieli odgadnąć 15, a utwory miały tylko linie melodyczna.
Zwycięzcami zostali reprezentanci klasy 5c: Laura Kardasz oraz Wiktor Mikołajczak
Uczniowie klas 6 wzięli udział w Konkursie Piosenki- Karaoke. Wybrane dwuosobowe zespoły śpiewały poszczególne piosenki w wersji karaoke.
Zwycięzcami zostali reprezentanci klasy 6 e: Gabriela Chycka oraz Marta Ciesielska.
Podczas przerw wszyscy mogli też podziwiać prace plastyczne uczniów klas IV przedstawiające znaczenie Idiomów angielskich. Przygotowanie takiego rodzaju konkursu to doskonały sposób na naukę języków poprzez zabawę.
Również uczniowie klas starszych tj. od 5 do 8 mogli wykazać się znajomością programu paint i stworzyć logo na koszulkę.
Poniżej zdjęcia z wymienionych konkursów.

Login Form