sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W roku 2018 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na  29 września (sobota). To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
    Wielu nauczycieli już w piątek 28 września- czytało na głos w swojej klasie wybrany fragment powieści, opowiadania, legendy...  W ten sposób nasza szkoła włączyła się  do działań obejmujących całą Polskę!

alt

alt

 

 

 

 

W bibliotece szkolnej Słodziaki towarzyszyły głośnemu czytaniu. Poznaliśmy historię Sowy Zosi i jej leśnych przyjaciół.

Login Form