środa, grudnia 01, 2021

KONKURS POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

21.05.2018r. odbył się szkolny konkurs poezji anglojęzycznej. Organizatorkami konkursu oraz za jego przebieg odpowiadały p. Joanna Duszczak i p. Ilona Ratajczak.

Konkurs miał na celu:
 - pogłębienie wiedzy o literaturze anglojęzycznej,
- poszerzenie znajomości twórczości poetów anglojęzycznych,
- kreowanie wzorców literackich,
- doskonalenie umiejętności recytatorskich,
- zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną,
-zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością.

W konkursie wzięły udział:  Jakubiak Zuzanna 4f „Today is the Day - Kenn Nesbitt,  Kaczmarek Marianna 4a “The Perfect Friend “-Shannen Wras, Maćkowiak Amelia 4f,  Sikora Maja 4d „ You spotted Snakes” - William Shakespeare, Stawicka Milena 4a “Stopping by woods on a snowy evening” – Robert Frost,  Żurek Viktoria 5e “Dream Deferred”- Langston Hughes.
Konkurs zakończył się wyłonieniem następujących zwyciężczyń, które będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu gminnego 29.05.2018r. o godz. 10:00 w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej W Śremie Ul. Chłapowskiego 1:
I miejsce w kategorii klas IV: Wawrzyniak Zuzanna kl. 4a w wierszu pt.  „Eating poety”- Mark Strand
I miejsce w kategorii klas V: Kaźmierczak Olga kl. 5d w wierszu pt. „Refugee Blues” – W.H. Auden
Wyróżnienie otrzymała Lehmann Wiktoria z klasy 4a w wierszu pt. „I carry your heart with me”- E.E. Cummings.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe a osoby zwycięskie i wyróżnione nagrody rzeczowe.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!