wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

XVI GMINNY KONKURS "BEZPIECZNIE NA DRODZE"

W środę 25 kwietnia uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w XVI Gminnym Konkursie „Bezpiecznie na drodze” pod patronatem Burmistrza Śremu oraz Komendanta Powiatowego Policji w Śremie. Konkurs przeprowadzono w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie.

Głównym celem przedsięwzięcia jest edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty w ruchu drogowym. W inicjatywie wzięli udział uczniowie klas trzecich z 11 szkół podstawowych gminy Śrem.

            W ramach zmagań konkursowych uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali różne zadania dotyczące bezpieczeństwa, głównie pieszego i rowerzysty, w ruchu drogowym.
Drużyna Szóstki w składzie: Oliwier Tomczak, Adam Spychała, Zuzanna Skrzyp z klasy III d wykazała się ogromną wiedzą i godnie reprezentowała naszą szkołę zdobywając V miejsce.

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Programu „Bezpieczne Miasto”, Urząd Miejski w Śremie, GreenBike oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu.

 

Login Form