sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

CZAS SZKOLNYCH REKOLEKCJI

W dniach 12-14.03.2018 w SP 6 miały miejsce rekolekcje szkolne, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Kochaj Pana Jezusa! Bardzo Go kochaj!”  Autorem tych słów jest św. Ojciec Pio – wielki święty, stygmatyk i potężny orędownik Bożego Miłosierdzia. To właśnie osobę tego niezwykłego świętego poznawali uczniowie zarówno w klasach I – IV, jak i V – VII. W tym bowiem roku obchodzimy 50. rocznicę śmierci św. Ojca Pio i 100 rocznicę doświadczenia przez niego stygmatów. Rekolekcje tradycyjnie przebiegały zarówno w kościele jak i szkole. W kościele NSJ nauki głosił Ks. Proboszcz Ryszard Adamczak, w szkole pierwszego dnia uczniowie spotkali się z zaproszonym gościem – bratem Jarosławem z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie, który opowiadał o życiu św. Ojca Pio, by w drugim obejrzeć film opowiadający o życiu tego świętego. Uczniowie w klasach V-VII oglądali projekcję przedstawiającą prawdziwą historię chłopca, który w trakcie operacji  „trafił” do nieba. Ostatniego dnia rekolekcji młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne wyklejając stacje drogi  krzyżowej oraz wykonując palmy wielkanocne, natomiast  uczniowie klas V- VII brali udział w biblijnym show polegającym na wyreżyserowaniu i przedstawieniu wybranych scen z Biblii –z Nowego Testamentu. W czasie rekolekcji został ogłoszony także konkurs na portret św. Ojca Pio. Podsumowaniem rekolekcyjnego czasu była Eucharystia przygotowana liturgicznie przez uczniów SP 6.

Login Form