środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

Drużyna z naszej szkoły zdobyła II miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym pt. "Moja przygoda z Astrid Lindgren". W skład reprezentacji "Szóstki" weszły uczennice: Klara Paterczyk (Vb), Matylda Skrobich (Vb) oraz Natasza Michalak (IV d), które zwyciężyły w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę. Zmagania 12 zespołów z terenu całej gminy odbyły się 13 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Śremie. Aby wziąć udział w konkursie jego uczestnicy musieli zapoznać się z życiem i twórczością Astrid Lindgren oraz przeczytać trzy książki: "Dzieci z Bullerbyn", "Emil ze Smalandii", "Detektyw Blomkvist". Pytania były bardzo szczegółowe i wymagały ogromnej wiedzy. Dziewczynki doskonale poradziły sobie ze wszystkimi konkurencjami, ustępując zwycięzcom tylko jednym punktem!!! W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piękne książki. Gratulujemy!!!

Login Form