wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Każdego roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Święto zostało zainicjowane w 1999 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Jest to organizacja zajmująca się problemami bibliotek, zrzesza nauczycieli, wydawców oraz wszystkich, którzy związani są z bibliotekarstwem. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce, rozwijaniu pasji i zainteresowań.  Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Książka nas łączy”.
Z okazji święta biblioteki uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie, który polegał na wykonaniu laurki z życzeniami  na tę okazję. Wszystkie prace były bardzo piękne, przybierały różne formy (nawet w postaci urodzinowego tortu!) i  starannie wykonane. Dzieci życzyły pani bibliotekarce: miliona czytelników, kolorowych książek i dużo radości. Spośród kilkudziesięciu  laurek trudno było wybrać najpiękniejszą… bo one wszystkie takie były! A zatem każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom, które zostały wręczone podczas uroczystego apelu 13 października 2017 r. Gratulujemy!!!

Login Form