sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

VI GMINNY KONKURS WIEDZY O LESIE

W tym roku VI Gminny Konkurs Wiedzy o Lesie odbył się 26 maja w ZSPiG w Dąbrowie. O tytuł najlepszego znawcy lasu walczyło 24 uczniów klas czwartych z ośmiu szkół podstawowych gminy Śrem.
Głównym celem konkursu było propagowanie treści i wartości przyrodniczych, rozwijanie zainteresowań tematyką lasu, a także integracja międzyszkolna.
Szóstkę reprezentował zespół wyłoniony podczas eliminacji szkolnych w składzie: Klara Pasterczyk i Leon Wawrzynowicz z klasy IV b oraz Kacper Ciesielski z klasy IV c. uczniowie naszej szkoły wykazali się znakomitą wiedzą przyrodniczą. Potrafili rozpoznać organizmy żyjące w poszczególnych warstwach lasu, wskazać zależności między nimi, a także posługiwać się fachową terminologią myśliwską i łowiecką. Szczególne słowa uznania należą się Leonowi Wawrzynowiczowi, który zajął III miejsce w VI Gminnym Konkursie Wiedzy o Lesie.
Serdecznie gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem uczniów z Szóstki była pani Małgorzata Czarnecka.

alt

alt

Login Form