wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

XXI KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, pani Elżbiety Leszczyńskiej.

Po etapie powiatowym, który odbył się 27 lutego w Gimnazjum nr 1 w Śremie, 2 naszych uczniów awansowało do etapu rejonowego XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Leon Wawrzynowicz z klasy 4b i Maksymilian Bartz z klasy 5c rozwiązali test etapu powiatowego bezbłędnie. Test dotyczył historii, tradycji i kultury Wielkopolski oraz ciekawostek turystycznych oraz przyrodniczych. Następnie 28 marca w Zespole Szkół w Osiecznej odbył się etap rejonowy. Tym razem, aby awansować do kolejnego etapu, uczniowie musieli zdobyć minimum 90% punktów z testu. Bardzo miło nam poinformować, że awans do wojewódzkiego finału konkursu uzyskał Maksymilian Bartz z klasy 5c, oraz Leon Wawrzynowicz z klasy IV b

Gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu! Wojewódzki etap XXI edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce odbędzie się 15 maja.

alt

alt

Login Form