środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ŚWIĘTO BAJKOWYCH POSTACI

Każdego roku- 5 listopada obchodzi się na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki. W naszej szkole książkowi bohaterowie odwiedzili pierwszoklasistów, aby zachęcić ich do pilnego uczenia się literek. Jeśli dobrze opanują  umiejętność czytania, to wkrótce zostaną przyjęci do braci czytelniczej biblioteki szkolnej.
Na wspólnym spotkaniu najmłodsi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek, baśni i opowieści. Odgadywali imiona najbardziej znanych postaci z książek i opowiadali o swoich ulubionych bajeczkach. Dzieci musiały podać tytuł utworu, z jakiego pochodził rekwizyt wylosowany z baśniowego worka.  Po zagadkach przyszedł czas na głośne czytanie. Lektorem była pani bibliotekarka, która zapoznała uczniów z treścią opowiadania „Puchatkowe zaklęcie”.  Wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego „czarowania” i  wypowiadali magiczne słowa: „Abrakadabra powiem trzy razy i coś miłego zaraz się zdarzy!”  Przeczytany tekst uświadomił nam, że zaklęcia wcale nie są nikomu potrzebne. Wystarczy wzajemna życzliwość i chęć pomagania innym, aby świat stał się lepszy.  
Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą uczyć się ze wszystkich sił, aby wkrótce Królowa Książka pasowała ich na czytelników. Za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali  kolorowe książeczki.

alt

alt

alt

alt

Login Form