wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE Z MYŚLIWYM

W czwartek 20 października 2016 w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z myśliwym Filipem Nowakowskim. Zaproszony gość działa w Kole Łowieckim nr 74 „Ostoja” w Śremie i bardzo chętnie odwiedza naszą szkołę, aby opowiedzieć dzieciom o swojej pracy, doświadczeniach związanych z myślistwem, a także o różnych gatunkach zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Zaprezentował galowy strój myśliwego oraz ciekawe trofea myśliwskie. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się, że rola myśliwego nie polega na strzelaniu do bezbronnych zwierząt, a koła łowieckie zajmują się przede wszystkim dokarmianiem leśnej zwierzyny i kontrolą populacji. Pan Myśliwy przeczytał także kilka wierszy oraz bajek o leśnych zwierzętach, które często odzwierciedlają ludzkie wady i przywary (Ignacy Krasicki „Bajki”). Prelekcja połączona z prezentacją filmową bardzo zainteresowała uczniów klasy IV b, którzy wysłuchali jej w ciszy i skupieniu. Dzieci chętnie zadawały pytania i oglądały przyniesione przez pana Nowakowskiego eksponaty. Podobne spotkania odbyły się we wszystkich klasach czwartych oraz drugich.

alt

alt

alt

Login Form