środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SLEEVEFACE- CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ…

W kwietniu Publiczna Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła uczniów wszystkich typów szkół powiatu śremskiego  do wzięcia udziału w konkursie pt. „Sleeveface”.  Do Polski wdarła się moda na robienie zdjęć przedstawiających fotografowane osoby z zasłoniętą przez okładkę książki lub czasopisma twarzą.   W efekcie powstaje złudzenie prezentujące połączenie czytelnika z wizerunkiem zamieszczonym np. w gazecie.  To także doskonała reklama zbiorów bibliotecznych i sposób na zachęcenie do czytania. W naszej szkolnej bibliotece „sesja” zdjęciowa odbyła się na przełomie kwietnia i maja. Najlepsze zdjęcia zostały zgłoszone do konkursu i zdobyły uznanie w oczach jury, któremu przewodniczył pan Dariusz Żabiński- znany śremski fotografik. Dwie uczennice z SP nr 6 zdobyły miejsca na podium w kategorii szkół podstawowych: Oliwia Wołos z klasy  IV e– II miejsce oraz Weronika Wachowiak z klasy  IV a– III miejsce. Gratulujemy!!!

alt

alt

Login Form