sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

MISTRZ POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ!

W dniach 17-19.06.2016 odbył się w Głuchołazach Ogólnopolski Finał  Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej. Dziewięć  zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. W grupie B przeciwnikami uczniów SP nr 6 były drużyny z województw:  zachodniopomorskiego (Koszalin), śląskiego (Katowice), pomorskiego (Prabuty) i lubuskiego (Kostrzyn).

          Pierwszego dnia nasz zespół zagrał "rewelacyjne spotkania" wygrywając wszystkie 5 meczów (4 w grupie i półfinał). Mecze grupowe grali 2x15 min, natomiast półfinał i finał 2x20 min. Szczególnie mecz półfinałowy był dla drużyny z Szóstki  bardzo wymagający, ponieważ łącznie  chłopcy grali 2 godziny. Był to ogromny wysiłek dla młodego organizmu, ale mimo to wypadli fantastycznie. Nasi piłkarze strzelili 14 bramek, tracąc zaledwie 6.
W finale spotkali się z Bałtykiem Koszalin. Drużyna ta była ich pierwszym przeciwnikiem w fazie grupowej. Pierwszy mecz wygrali pewnie. Finał już nie był tak łatwy. Śremianie prowadzili 1:0, 2:1, 3:2, lecz przeciwnik doprowadził do remisu. W karnych wygrali 4:1 i mogli zacząć świętować! Było to ich najtrudniejsze spotkanie. Zasłużenie drużyna z SP nr 6 wygrała cały turniej (6 zwycięstw) i zdobyła tytuł    MISTRZA POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINI PIŁCE NOŻNEJ. Nagrody indywidualne otrzymali: Borys Boczar (najlepszy bramkarz) i Maksymilian Hyżyk (najlepszy zawodnik). Skład zespołu: Borys Boczar, Jakub Tomaszewski, Bartosz Kabaj, Hubert Osiewicz, Szymon Kędziora, Filip Wilkowski, Mikołaj Urbanek, Paweł Rubach, Michał Wojciechowski, Maksymilian Hyżyk, Damian Kołtański, Kamil Chiliński.

          Wszystkim zawodnikom należą się duże brawa, pochwały za postawę i wykazany profesjonalizm. Podziękowania dla Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego za sfinansowanie kosztów podróży, noclegu i wyżywienia.


Klasyfikacja :
1. SP 6 Śrem
2. SP 7 Koszalin
3. SP Zalesie Górne
4. SP 27 Kielce
5. SP 36 Katowice
6. Publiczna SP 5 Kluczbork
7. SP 2 Prabuty
8. SP 2 Kostrzyn nad Odrą
9. SP 1 Bełchatów

alt

alt

alt

 

Login Form