sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

OLIMPIJSKIE ZWYCIĘSTWO

W poniedziałek 30 maja w ZSPiG w Nochowie odbyła się VI Olimpiada Malucha. W tym roku w Gminnych Rozgrywkach Sportowych dla klas I –III wystartowało aż 9 szkół.  
Główne cele, jakie przyświecały organizatorom to: zachęcanie do aktywności fizycznej, sprawdzenie znajomości wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz integracja międzyszkolna.


„Szóstkę” reprezentował 12 – osobowy zespół w składzie: Izabella Kisiel (kl. I c), Marianna Kowalska (kl. I f), Oliwier Grześkowiak (kl. I d), Wojciech Ściubeł (kl. I f), Maja Wolniewicz (kl. II b), Rozalia Jankowiak (kl. II e), Filip Przepierzyński (kl. II d), Jan Strajbel (kl. II e), Marcelina Walewska (kl. III a), Aleksandra Gardecka (kl. III b), Sebastian Bortnowski (kl. III b) i Ziemowit Statucki (kl. III c). Szkolna drużyna została wyłoniona podczas skrupulatnych eliminacji spośród najlepszych przedstawicieli poszczególnych klas.
Wszyscy uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: skok w dal z miejsca, rzut piłeczką palantową, bieg na 400 m oraz konkurs wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Podczas tegorocznych rozgrywek dodatkowym utrudnieniem dla zawodników były panujące warunki atmosferyczne: wysoka temperatura i duże nasłonecznienie.
W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 zajęła I miejsce!
Szczególne słowa uznania należą się uczniom, którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej:
•    Izabella Kisiel –I miejsce
•    Jan Strajbel – I miejsce
•    Marianna Kowalska – II miejsce
•    Sebastian Bortnowski – II miejsce
•    Wojciech Ściubeł– III miejsce
Opiekunami drużyny z „Szóstki” podczas olimpiady były panie: Iwona Baran i Grażyna Kozak.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej kondycji fizycznej i zachęcamy do dalszego rozwijania sportowych pasji!

alt

 

alt

Login Form