wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SŁAWNI WIELKOPOLANIE

W środę 27 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Bodzyniewie odbył się VII Powiatowy Konkurs Historyczno-Plastyczny „Sławni Wielkopolanie”. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie przystępujący do części historycznej mieli za zadanie zapoznać się z biografią generała Dezyderego Chłapowskiego. Kolejnym krokiem było napisanie oficjalnego listu do wydawnictwa, w którym uczestnicy konkursu musieli przekonać wydawcę do wydania książki dla dzieci o tymże właśnie generale. Komisja konkursowa oceniała zarówno wszystkie elementy, jakie muszą pojawić się w liście oficjalnym, jak również ciekawą i przekonującą argumentację. Niezmiernie nas ucieszyło, że najlepiej poradziła sobie z tym zadaniem nasza laureatka wojewódzkiego konkursu języka polskiego – Maja Czubała z klasy 6a, której list zwrócił szczególną uwagę jurorów i tym samym Maja zajęła I miejsce.
Powody do radości mieliśmy również i w drugiej części konkursu – plastycznej. Tutaj uczniowie musieli – również na podstawie znajomości biografii Chłapowskiego – wykonać dowolną techniką ilustrację do książki o generale. Na wykonanie pracy plastycznej dzieci miały 60 minut, a swą pomocą mogli im służyć ci uczniowie, którzy wcześniej pisali list. Tutaj również najlepiej wypadła nasza uczennica – Ewelina Krasnowska z klasy 6a, której praca zajęła I miejsce. Gratulujemy!!!

alt

Login Form