środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Sieciaki w klasie II

Dnia 26 i 29  kwietnia 2016 roku przeprowadzone zostały zajęcia z klasami II na temat „Bezpiecznego korzystania z Internetu”. Ideą przyświecającą zajęciom było propagowanie bezpiecznego korzystania z sieci przy wykorzystaniu popularnych i lubianych przez dzieci metod: form edukacji poprzez zabawę. W scenariuszu główny element zajęć stanowią kreskówki „Sieciaki”, przekazujące uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania
z sieci. Po zajęciach dzieci były bardziej świadome niebezpieczeństw, na jakie mogą natrafić w Internecie oraz dowiedziały się, jak należy  sobie
z nimi radzić.

Uczniowie zapoznali się z zasadami „Sieciaków”:
1.    Nie będę podawać swoich danych.
2.    Nie będę ufać osobom poznanym w sieci.
3.    Powiem, jeśli coś będzie nie tak.
4.    Zabezpieczę swój komputer.

alt

alt

 

Login Form