wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

W HOŁDZIE OFIAROM KATYNIA

W bieżącym roku mija 76 lat od zbrodni stalinowskiej dokonanej w Katyniu i w innych miejscowościach. Co roku władze miasta i powiatu, instytucje, organizacje oraz poczty sztandarowe oddają hołd bestialsko pomordowanym bohaterom.

Obchody rozpoczęły się 24 kwietnia 2016 r. o godzinie 10.15 od Mszy Świętej w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie, a następnie jej uczestnicy przeszli ulicami miasta do Parku Odlewników. Świadectwem pamięci dokonanej zbrodni jest Pomnik Ofiar Katyńskich, pod którym delegacje złożyły wiązanki kwiatów i oddały hołd pomordowanym. Uczniowie naszej szkoły także brali udział w uroczystościach i godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 6 im. Braci Barskich w Śremie.

alt

Login Form