sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

V KONKURS „KINDERSZTUBA – STARANNE WYCHOWANIE”

14 kwietnia br. w restauracji „L'ascada” w Śremie odbył się półfinał V już edycji Konkursu „Kindersztuba – staranne wychowanie”, który został zorganizowany przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie.

Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowali uczniowie klasy 3b: Kacper Ciesielski, Zuzanna Fujak i Anna Zalewska, natomiast w kategorii klas IV-VI – uczennice klasy 6a: Maja Czubała, Ewelina Krasnowska i Alicja Majewska.
Etap finałowy konkursu wymagał od uczestników nie tylko wszechstronnej wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności praktycznych. Pod okiem fachowego w dziedzinie savoir-vivre jury uczniowie zmierzyli się z rozmaitymi pytaniami dotyczącymi zasad bon tonu. Na uczestników konkursu czekało kilka konkurencji, które przede wszystkim dotyczyły znajomości dobrych manier i zasad zachowania w kontaktach międzyludzkich. Nasi uczniowie wykazali się również umiejętnością w zakresie rozpoznawania konkretnych potraw czy stosowanych na różne okazje ubrań. Potrafili również zaprezentować dość skomplikowane wiązanie krawata.
Obydwie nasze drużyny mogą śmiało o sobie powiedzieć, że są dobrze i starannie wychowane, a dobrych manier im nie brakuje. Zarówno reprezentanci klasy trzeciej, jak i uczennice klasy szóstej zajęły bowiem II miejsca, czego im serdecznie gratulujemy!

alt

alt

alt

Login Form