środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ROWEREM BEZPIECZNIE - VIII edycja

Dnia 23 marca uczniowie wszystkich klas trzecich pod opieką wychowawców, wybrali się do Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Tam uczestniczyły w zajęciach pod hasłem ROWEREM BEZPIECZNIE zorganizowanych przez Klub Relax, Komendę Powiatową Policji w Śremie, Radę Programu Bezpieczne Miasto w Śremie, Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego – ŚOWMP, firmę GREEN BIKE Poland i Śremską Grupę Nieustannych Optymistów Krówkę Małą.
    Spotkanie rozpoczął witając wszystkich gości, pan Wojciech Majchrzak, który opowiedział dzieciom o życiu Świętego Krzysztofa- patrona kierowców.
Następnie pani nadkomisarz Ewa Kasińska z KP Policji w Śremie, omówiła z uczniami przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów i obowiązkowego wyposażenia rowerów. Okazało się, że niektórym dzieciom ten temat nie był obcy. Za trafne odpowiedzi kilkoro z nich otrzymało nagrody.
    Ciekawym punktem programu była instrukcja dotycząca przygotowania roweru do sezonu. Informacje o serwisowaniu, zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą oraz niektórych nowościach technicznych przekazał pan Maciej Kowalski.
    Gdy przyszła pora na temat  nieszczęśliwych wypadków, jakie mogą przytrafić się rowerzystom, głos zabrała pani Ilona Pawlak ze Śremskiej Grupy  Nieustannych Optymistów Krówka Mała. Pokazała ona jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Wybrani uczniowie mieli okazję przećwiczyć resuscytację na manekinie.
Trasy i szlaki turystyczne naszego powiatu przedstawiła pani Monika Bulińska. Już teraz nikomu nie zabraknie pomysłów na ciekawe wycieczki rowerowe po okolicy.
Na koniec Mistrz Polski w skokach wzwyż na rowerze – pan Marcin Bugajewski zaprezentował trial rowerowy w ciekawej scenerii- na tle gór. Szkoda, że nie był to pokaz na żywo, tylko na ekranie.
    Spotkanie zakończył Wojciech Majchrzak, dziękując wszystkim prelegentom za wyczerpujące i ciekawe przedstawienie tematu, a dzieciom za uwagę. Ogłosił też konkurs plastyczny na projekt futurystycznego roweru – roweru przyszłości.
Wszyscy wyszli z sali snując plany o wakacyjnych wypadach i wycieczkach rowerowych. Z pewnością z entuzjazmem namówią rodziców do aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem okolicznych atrakcji turystycznych. Dzieci są teraz bardziej świadome zagrożenia wynikającego z jazdy rowerem i zachowają się bezpiecznie podczas rodzinnych wycieczek.

alt

Login Form