środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY 2016

Dnia 17 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się XXV Gminny Konkurs Ekologiczny „Parki Narodowe w Polsce”. Jego organizatorkami były nauczycielki przyrody: Ewa Świdurska i  Dominika Biedalak. Patronat honorowy nad konkursem objął burmistrz Śremu Adam Lewandowski.
Udział w nim wzięli uczniowie klas V i VI ze szkół podstawowych naszej gminy. Etap gminny poprzedzony był eliminacjami w placówkach macierzystych, podczas których wyłoniono 3 najlepszych uczniów do reprezentowania swojej szkoły na kolejnym szczeblu.
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich zawierała 15 pytań zamkniętych dotyczących ogólnej wiedzy o wszystkich Parkach Narodowych w Polsce. W części drugiej uczestnicy rozwiązywali zadania otwarte, które uwzględniały szczególnie Ojcowski PN, Roztoczański PN i Świętokrzyski PN. Dzieci musiały rozwiązać krzyżówkę dotyczą  zjawisk kresowych w Ojcowskim PN, rozpoznawały drzewa charakterystyczne dla wybranych parków, wskazywały ich symbole, musiały odróżnić zaskrońca od żmii zygzakowatej, odpowiedzieć na pytanie: co zawiera Czerwona Księga itp.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą ekologiczną i znajomością naszych Parków Narodowych, w których mogliby już teraz zostać przewodnikami! Po długiej naradzie jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce- Joanna Kołutkiewicz SP nr 6
II miejsce- Agata Bartkowiak ZSPiG Dąbrowa
III miejsce- Ewa Skrzypek SP nr 1,  Andrea Fischer SP nr 6,  Marta Czubanowska SP nr 6

Uczestnicy otrzymali dyplomy za zdobycie kolejnych miejsc oraz za udział w konkursowych zmaganiach. Piękne nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Śremie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej.

 

Login Form