wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DRZWI OTWARTE W SZÓSTCE

altWe wtorek 17 lutego 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 6 w Śremie otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów. Skorzystało z tej okazji  wielu rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami mogli poznać placówkę „od podszewki”.

 

Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 17.00 w holu, gdzie na szkolnej scenie widzowie mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Kot w butach”. Piękna scenografia, kolorowe stroje, muzyka i wspaniała gra młodych „aktorów” spotkała się z ciepłym przyjęciem przedszkolaków, którzy nagrodzili  starszych kolegów gromkimi brawami.
Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Maciej Formaniak. W swoim wystąpieniu zachęcał rodziców i ich dzieci do zapoznania się z kadrą nauczycieli, ofertą edukacyjną, bazą lokalową i wyposażeniem „Szóstki”.
Przedszkolacy mogli obejrzeć sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, sale gimnastyczne, gabinet higienistki, stołówkę, centrum multimedialne. Nauczyciele przygotowali  dla zwiedzających wiele atrakcji: malowanie buzi, origami- składanki z papieru, pokaz pierwszej pomocy, gry logiczne, mini- zoo, zagadki, konkursy, zabawy plastyczne, prezentacje klas o profilu sportowym, wystawy prac uczniów.  Dzieci  mogły się bawić wykorzystując tablice interaktywne oraz liczne pomoce dydaktyczne. Na zmęczonych i strudzonych wędrówką po szkolnych korytarzach czekał słodki poczęstunek.
Wspólne spotkanie stanowiło okazję do poszerzenia wiedzy na temat szkoły i jej funkcjonowania w środowisku. Rodzice chętnie zadawali pytania dotyczące darmowych podręczników dla klas pierwszych, zajęć pozalekcyjnych, opieki nad dziećmi po skończonych lekcjach, kółek zainteresowań.  Z pewnością wizyta w murach szkoły oraz zdobyta wiedza ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej dalszej edukacji dziecka.


Zapraszamy do „Szóstki”!!!

 

alt

alt

alt

alt

alt

 

 

 

Login Form