wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

MISYJNY DZIEŃ DZIECKA

W sobotę, 16 stycznia w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w Śremie odbył się Misyjny Dzień Dziecka. Wzięły w nim udział także uczniowie SP nr 6 należący do szkolnego Kółka Misyjnego prowadzonego przez katechetę p. Jarosława Kociuckiego.
    Wszystkich zebranych powitał gospodarz ks. Kanonik Ryszard Adamczak, proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa w Śremie oraz ks. Szymon Stułkowski, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Poznańskiej, odpowiedzialny za prowadzone akcje misyjne.
    Spotkanie rozpoczęło sie od udziału w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla. Bezpośrednio po Mszy uczestnicy zostali zaproszeni na obiad do niedawno oddanej jadłodajni.
    O godzinie 12.30 Honorata Dzida, katchetka oraz animatorka dzieł misyjnych, siostra Andrzeja Dzidy - misjonarza pracującego w Sudanie Południowycm połączyła się ze swoim bratem – misjonarzem. W ten sposób dzieci mogły usłyszeć bezpośrednio głos misjonarza z Sudanu. W czasie rozmowy telefonicznej Andrzej Dzida opowiedział o trudach i radościach pracy misyjnej w tym kraju. Następnie pani Honorata szczegółowo opowiedziała dzieciom na czym polega praca jej brata w Sudanie dokumnetując ją slajdami.
    Kolejnym punktem śremskiego spotkania były jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Generała D. Chłapowskiego z Bodzyniewa i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nochowie.
    Uczestnicy mieli także możliwość zakupu instrumentów z krajów misyjnych oraz wzięli udział w  zabawie fantowej, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie projektu budowy świetlicy dla dzieci i młodzieży "Dom Nadziei" w Sudanie Południowym.

alt

 

Login Form