środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

WIERSZE ZNANE I LUBIANE

Uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni do udziału w konkursie recytatorskim  pt. „Wiersze znane i lubiane”, który odbył się 9 grudnia 2015 roku. Po eliminacjach klasowych, trzyosobowe reprezentacje wzięły udział w etapie szkolnym. Dzieci przygotowały bardzo ciekawy repertuar, którego oryginalność brała pod uwagę komisja oceniająca. Wśród utworów znalazły się między innymi wiersze Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Agnieszki Frączek, Ludwika Jerzego Kerna. Uczniowie wspaniale zaprezentowali się na scenie, zadbali o prawidłową intonację i bardzo dobre opanowanie pamięciowe tekstu. Jury nie miało łatwego zadania. Bo jak wśród recytatorów wybrać najlepszych, skoro wszyscy mówią pięknie? Jednak po burzliwej naradzie zadecydowano o przyznanych miejscach i wyróżnieniach. Oto miejsca „na podium”:
I-    Anna Zalewska – klasa III b- (Nosorożce w dorożce)
II-    Leon Wawrzynowicz – klasa III c- (Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę)
Julianna Bartz- klasa III e-  (Muchomor),
III-    Pola Krajczyńska – klasa III e- (Stefek Burczymucha)
Zwycięzcy oraz wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.  Organizatorem  eliminacji szkolnych były panie: Wioletta Banachowicz, Małgorzata Bródka, Elżbieta Formaniak, Izabella Pezdek i Bożena Pierzchała.

 

Login Form