wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Chociaż za oknem świat wydaje się być szary, jest zimno i jesień zawitała już na dobre, to możemy w kalendarzu odnaleźć jeden dzień, który jest kolorowy i radosny! To 5 listopada!
Tego dnia obchodzi się na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszej szkole także świętowaliśmy go uroczyście. Bajkowi bohaterowie opuścili karty książek i ruszyli w kolorowym korowodzie na poszukiwania … czytelników. Odwiedzili uczniów wszystkich klas I, II i III, aby zachęcić ich do czytania i odwiedzania biblioteki szkolnej. Zachwalali baśnie, bajki, opowiadania, w których każdego dnia możemy odnaleźć ulubionych bohaterów, jeśli tylko otworzymy książkę i zaczniemy czytać. Oni na nas czekają i pragną wyruszyć w zaczarowany świat przygód. Tego dnia w wielu klasach uczniowie przynosili  bajki z domowej biblioteczki i  opowiadali o swoich ulubieńcach. Pierwszoklasiści złożyli przysięgę, że będą pilnie uczyć się literek, aby już wkrótce zostać przyjętym do braci czytelniczej SP nr 6.
Podczas spotkań, dzieci zostały zachęcone do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną: na najpiękniejszą zakładkę do książki oraz portret ulubionego bohatera książkowego.  Z pewnością przy okazji tego święta warto także odwiedzić szkolną wypożyczalnię, by poznać nowych bajkowych bohaterów lub też wrócić do tych, których już znamy i odkryć na nowo kolorowy baśniowy świat.

Login Form