środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KONKURS - BARSCY

alt„Bracia Barscy i ich epoka”

Już po raz 14 w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs pt. „Bracia Barscy i ich epoka”, który jest jednym z punktów obchodów Dni Patrona. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas IV, V i VI.


W tygodniu poprzedzającym konkurs, uczniowie otrzymali od pani bibliotekarki- Agaty Kociuckiej najważniejsze informacje i opracowania, których treść miała obowiązywać na teście. Dzieci stawiły się w strojach galowych 8 października o godzinie 9.50 w czytelni. Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na 17 pytań zamkniętych i na dwa pytania otwarte dotyczące herbu braci Barskich oraz ich zasług dla Śremu. Okazało się, że pytania były trudne i  wymagały od uczniów szczegółowej wiedzy na temat życia oraz działalności naszych patronów.
 Oto wyniki XIV Konkursu Wiedzy o Braciach Barskich:
Poziom klas IV
1 miejsce- Amelia Jankowiak i Wojciech Sieradzki- klasa IV b
1 miejsce- Kornelia Skrobich i Olga Nowicka- klasa IV a
2 miejsce- Hubert Furjan i Wiktoria Ochocka- klasa IV e
3 miejsce- Antoni Szczepaniak i Maksymilian Bartz- klasa IV c
Poziom klas V
1 miejsce- Bogusław Maskuliński i Joanna Szałek- klasa V d
1 miejsce- Jagoda Stępa i Zuzanna Pilarska- klasa V c
2 miejsce- Adam Kasprzak i Patrycja Jankowska- klasa V b
3 miejsce- Emilia Jankowiak i Jessica Stachowiak- klasa V a
Poziom klas VI
1 miejsce- Amelia Kukowiecka i Ewelina Krasnowska- klasa VI a
2 miejsce- Filip Przybylski i Paweł Rubach- klasa VI c
3 miejsce- Marisa Białecka i Nikola Mroczkowska- klasa VI b
3 miejsce- Nikola Galewska i Zuzanna Pezdek- klasa VI d
Nagrody zostały wręczone podczas apelu zorganizowanego w Tygodniu Patrona Szkoły- 15 października 2015 r. Gratulujemy!]

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 

Login Form