sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

ZAWODY PŁYWACKIE

Miniony weekend był dla śremskich pływaków bardzo pracowity. Już od czwartku grupa czwartoklasistów wyjechała do Poznania, aby wziąć  wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 10 i 11 letnich.

Zawody  zgromadziły młodych pływaków z całej Wielkopolski. Zawodnicy Wodnika wystartowali w nich po raz pierwszy i do przepłynięcia mieli 50 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów grzbietem. Wielu z nich poprawiło swoje „życiówki”,  co było powodem ich ogromnej radości . Jeszcze lepszy okazał się kolejny dzień Mistrzostw, bo przyniósł pierwsze medale na tak poważnych zawodach. W tym dniu zawodnicy mieli do przepłynięcia 100 metrów  stylem klasycznym i dowolnym, ewentualnie 200 metrów  stylem zmiennym. Brąz w ''żabce'' zdobyła Natalia Sójka bijąc przy okazji rekord życia a na koniec zawodów w niezwykle emocjonującym wyścigu sztafetowym stylem dowolnym, dziewczęta zajęły także 3 miejsce.
Po jednodniowej przerwie, czwartoklasiści w towarzystwie swoich starszych klubowych koleżanek i kolegów, wystartowali w niedzielę 24 maja w IV Mistrzostwach Ostrzeszowa w Pływaniu. W tych licznie obsadzonych zawodach, 38 osobowa grupa ze Śremu zdobyła 28 medali : 10 kl. czwarta, 11 kl. piąta, 4 kl. szósta i 3 medale gimnazjaliści. Wśród najmłodszych 3 medale, 2 złote i srebrny zdobyła Natalia Sójka, 2 medale, złoty i brązowy zdobyła Joanna Szałek , po jednym medalu brązowym zdobyli Olga Baran, Jakub Brzeziński, Adam Górczyński, Zuzanna Grzelka i Bogusław Maskuliński. Wśród zawodników piątej klasy medale wywalczyli: Olga Foerster -3 brązowe, Aleksandra Stachowska -2 brązowe i po jednym medalu: Wiktoria Kasprzak- srebro, Nikola Galewska- srebro, Wiktoria Mucha-brąz , Jagoda Duda- brąz,  Piotr Maskuliński -brąz, Bartosz Jabłoński -srebro. Nie zawiedli także zawodnicy starsi: Paulina Wielińska wywalczyła łącznie trzy medale – jeden złoty i dwa srebrne, brąz Zuzanna Statucka ,wśród gimnazjalistów na podium wszedł Michał Szewczyk- brąz  i Wiktoria Musielak również brąz.  Trenerzy nie ukrywali zadowolenia z postawy nie tylko medalistów, ale także z dobrych wyników wszystkich wychowanków.

alt

Login Form