środa, grudnia 01, 2021

SZKOLNY RECYTATORSKI KONKURS POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

altDnia 25.05.2015r. odbył się „Szkolny Recytatorski Konkurs Poezji Anglojęzycznej”. Wzięło  w nim udział 22 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: klas I-III oraz IV-VI.

Organizatorami konkursu były panie anglistki, a w komisji zasiadły: Joanna Kowalska oraz Anna Gawroniak.

Uczniowie mogli zaprezentować wiersz lub prozę. Mile widziane były rekwizyty czy wzbogacenie występu odpowiednią mimiką i gestykulacją. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie wystąpienia były bardzo udane. Po długich naradach jury wyłoniło zwycięzców:
W kategorii klas I-III:
I miejsce – Jędrzej Janiszewski kl. IIIa
II miejsce – Tomasz Stępa kl. Ic
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Maria Słowińska kl. VIa
II miejsce – Wiktoria Joachimiak kl. Vd
Gratulujemy!
Zwycięzcy etapu szkolnego reprezentowali naszą szkołę w gminnym etapie konkursu, który odbył się 27.05.2015r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie.
Z powodu nieobecności Wiktorii Joachimiak w etapie gminnym wzięła udział Olga Jakubiak z kl. Vb.
Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci odnieśli duży sukces i zajęli czołowe miejsca w „Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej” :
W kategorii klas I-III:
II miejsce – Jędrzej Janiszewski