sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE AUTORSKIE

W czwartek 7 maja 2015 roku uczniowie klasy III b i III e spotkali się w Bibliotece Publicznej z panią Wiolettą Piasecką, która jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych.
Dla Pisarki zajęcia z uczniami są niewyczerpanym źródłem radości. Tym razem spotkała się z młodymi czytelnikami w barwnym stroju wróżki, który, jak sama określa, jest jej „służbowym mundurem bojowym”. Sposób, w jaki opowiadała o swojej twórczości i drugiej pasji, jaką jest … piłka nożna, sprawiły, że dzieci nie miały najmniejszej ochoty opuszczać biblioteki. Wszyscy chętnie wzięli udział we wspólnych zabawach i z wielkim zaangażowaniem zadawali pytania dotyczące książek wydanych przez Wiolettę Piasecką. Był czas na wspólne zdjęcie i „zdobycie” autografu.
W miłej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i trzeba się było pożegnać. Z pewnością to było jedno z ciekawszych spotkań autorskich, w których uczestniczyły dzieci z „Szóstki”.

Login Form