sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KOLEJNY MEDAL KOSZYKARZY ŚREMSKIEJ SZÓSTKI

       alt  W dniach 8 – 9 maja w Ostrowie Wielkopolskim obył się turniej finałowy w koszykówce chłopców szkół podstawowych, organizowany przez Szkolny Związek Sportowy WIELKOPOLSKA. W turnieju tym wzięło udział 8 najlepszych szkół wyłonionych w rozgrywkach rejonowych.

 

Po raz kolejny w tym gronie znalazła się Szkoła Podstawowa  nr 6 z reprezentacją złożoną z uczniów klasy sportowej. W pierwszym dniu turnieju podopieczni Tomasz Wojny rozegrali 3 mecze, z których 2 wygrali, najpierw z SP 4 Piła   54 – 37, następnie z SP 56 Poznań 48 – 34. W trzecim meczu musieli uznać wyższość głównych faworytów turnieju SP 1 Ostrów Wlkp. z którymi przegrali 27 – 74. Drugie miejsce w grupie dało Śremianom awans do najlepszej czwórki i możliwość gry o medale w drugim dniu turnieju.
    W pierwszym meczu półfinałowym koszykarze śremskiej szóstki zagrali z SP Wielichowo, który okazał się lepszym zespołem pewnie zwyciężając 61 – 21. W drugim półfinale SP 1 Ostrów Wlkp. zwyciężył z  SP 3 Słupca i tym samym Śremianom przyszło zagrać o brązowy medal  z koszykarzami ze Słupcy. Mecz ten od początku układał się bardzo dobrze, gdyż pierwszą kwartę uczniowie SP 6 wygrali pewnie 16 – 5. Jednak w drugiej kwarcie zagrali bardzo słabo i rywale wyrównali 19 – 19. Trzecia i czwarta kwarta to zacięty   i wyrównany pojedynek. Na trzy minuty przed końcem, gdy koszykarze ze Słupcy prowadzili trzema punktami, o czas poprosił trener śremskiego zespołu. Przyniosło to bardzo dobry efekt, gdyż podopieczni Tomasza Wojny zagrali koncertowo końcówkę zwyciężając ją 9 – 0, co dało zwycięstwo 38 – 32 i trzecie miejsce w Wielkopolsce oraz upragniony brązowy medal.     Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz piłki do koszykówki. Mistrzem Wielkopolski został zespół SP 1 Ostrów Wlkp., który w finale pokonał zespół SP Wielichowo 46 – 39.

Klasyfikacja końcowa:
1.    SP 1 Ostrów Wlkp.
2.    SP Wielichowo
3.    SP 6 Śrem
4.    SP 3 Słupca
5.    SP 56 Poznań
6.    SP 5 Ostrów Wlkp.
7.    SP 4 Kościan
8.    SP 4 Piła

    Jest to trzeci medal brązowy zdobyty przez uczniów klas sportowych śremskiej szóstki (2007, 2013, 2015). Największy sukces przyniósł rok 2012, w którym podopieczni Tomasza Wojny sięgnęli po srebrny medal i tytuł wicemistrza Wielkopolski.
    Zespół wystąpił w składzie: Filip Tyrakowski, Tomasz Głowacki, Adam Ratajczak, Mateusz Tomczyk, Szymon Kaczmarek, Bartosz Jurga, Dominik Fabisiak, Maciej Urbański, Jan Jurga, Jędrzej Grzegorczyk, Szymon Toniński i Piotr Nowicki.

alt

Login Form