sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

GRAND PRIX 2014/2015

altEmocje GP za nami. 12 kwietnia odbyło się ostatnie GP  sezonu 2014/2015.
Na uroczyste zakończenie przybyli goście : wiceburmistrz Bartosz Żeleźny oraz prezes spółki Śremski Sport Daniel Cicharski.

Zawodom wsparcia finansowego udzielił Urząd Miejski oraz Starostwo Powiatowe w Śremie.
Na ostatniej edycji każda kategoria wiekowa płynęła tylko jeden dystans: dwie najmłodsze pokonały 100m stylem zmiennym, pozostałe 200m stylem zmiennym.
Po raz pierwszy w historii GP zrezygnowano  z odliczeń dwóch najsłabszych startów  zawodników w sezonie. Decyzję taką podjęto pod wpływem sugestii kierowników ekip startujących w GP. Punktacja stała się bardziej przejrzysta, nie budząca kontrowersji i wątpliwości  Premiowani tym samym byli zawodnicy, którzy nie opuścili ani jednych zawodów. Trzeba było wykazać się także wszechstronnością stylową.
Po zakończeniu zawodów dokonano dekoracji w każdej kategorii wiekowej. Miejsca na podium zostały uhonorowane pucharami oraz  atrakcyjnymi nagrodami.  Pamiątkowe dyplomy rozdano do szóstego miejsca.
W klasyfikacji generalnej śremianie stawali na podium jedenastokrotnie. Najwięcej nagrodzonych na znalazło się w roczniku 2003. Tu też do ostatniej edycji tegorocznego GP nie było wiadomo, kto ostatecznie zajmie pierwsze miejsce wśród dziewcząt.  Można powiedzieć ,że dopiero w dwóch ostatnich edycjach rozstrzygnęły się ich zmagania. Od  października Wiktoria goniła Olgę odrabiając małymi kroczkami straty z pierwszego startu. Przełom nastąpił dopiero w marcu. Obie prowadzące w tabeli : Wiktoria Kasprzak oraz Olga Foerster na co dzień są koleżankami z klasy sportowej w SP 6. Trenują ramię w ramię, obie są dobrze zapowiadającymi się zawodniczkami. Cieszy fakt , że   współzawodnictwo dziewcząt jest bardzo czyste, bez niezdrowej rywalizacji.
Prócz prowadzącej w tym roczniku dwójki dziewcząt, w gronie nagrodzonych znalazł się na trzecim miejscu Jakub Czekała.
Bez cienia wątpliwości wygrała natomiast, od początku nie dając szans rywalkom ze swej kategorii wiekowej  Paulina Wielińska. Uzyskała przewagę nad rywalkami wynoszącą blisko pięćset punktów.  Piąta w tej kategorii została dobrze rozwijająca się  ostatnio Anna Wencka, szósta -Alicja Sadzikowska. W gronie sześciu najlepszych w tej kategorii wśród chłopców znalazł się na V miejscu Kamil Cimek. Miał szansę na wyższą lokatę, lecz w poprzedniej edycji został zdyskwalifikowany za falstart.
Trzecie miejsce w kategorii 2004 zajęła Aleksandra Stachowska, a Martyna Grabiec - VI.
Wśród najstarszych zawodników  Wodnika trzecie miejsce zdobyła  Karolina Mucha. Nie startowała w listopadowych zawodach, ale udało jej się pozostałymi startami nadrobić zaległości punktowe wobec rywalek z tabeli. Swoją pogoń z 10 miejsca rozpoczęła w grudniowych zawodach, ostatecznie zdobywając III podium. W tej samej sytuacji był Albert Weber , który zakończył rywalizację na szóstej  pozycji. Tu należy dodać , że Albert swoje VI miejsce wywalczył jako zawodnik najmłodszego rocznika w łączonej kategorii  wiekowej( 2001 i starsi) .

alt

 

alt

Login Form