środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKIEM

W sobotę  21 marca 2015 roku, w pierwszy dzień wiosny, uczniowie klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 6 oraz  gimnazjaliści z „Jedynki”, uczestniczyli w spotkaniu z polskim olimpijczykiem- Sławomirem Kuczko.
Utytułowany pływak, który prezentował  nasz kraj w 2012 roku na olimpiadzie w Londynie, specjalizował się w stylu klasycznym. Do niego należy niepobity dotychczas rekord Polski na 200 metrów  wynoszący 2:06,61 s. Jest również mistrzem Europy z 2006 roku na tym dystansie. Sławomir Kuczko obecnie jest trenerem w klubie AZS AWF w Warszawie oraz osobistym instruktorem w pracy na lądzie najlepszego grzbiecisty Polski- Radosława Kawęckiego.
Do śremskiej „Szóstki” przybył wraz z Beatą Pożarowszczyk, wieloletnią medalistką Mistrzostw Polski a także mistrzynią kraju w ratownictwie wodnym.  Oboje zachęcali młodych sportowców do uprawiania pływania oraz udziału w obozie sportowym, którego są organizatorami. Pod okiem jeszcze jednej polskiej olimpijki z Pekinu- Joanny Budzis i wielokrotnego mistrza Polski w stylu motylkowym- Marcina Babuchowskiego, dzieci będą mogły doskonalić technikę stylów pływackich.
Uczniowie z uwagą wysłuchali przybyłych gości, chętnie zadawali pytania, prosili o autografy i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

alt

alt

 

 

Login Form