poniedziałek, stycznia 24, 2022
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

KINDERSZTUBA - STARANNE WYCHOWANIE

altW środę 14 stycznia 2015 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie odbył się IV Konkurs Savoir Vivre „Kindersztuba –Staranne Wychowanie”, nad którym patronat objął burmistrz Śremu Adam Lewandowski.


Zmagania międzygminne zorganizowano, aby rozpowszechniać wśród dzieci i młodzieży prawidła norm towarzyskich, uwrażliwić na przestrzeganie zasad dobrego wychowania obowiązujących we wzajemnych relacjach społecznych: w towarzystwie rówieśników, wobec osób starszych – zarówno w domu, jak i w miejscu publicznym, w środkach komunikacji  miejskiej, w sytuacjach towarzyskich, służbowo – biznesowych oraz w dyplomacji.
Tematyka konkursu obejmowała cały szereg zagadnień służących między innymi kształtowaniu wizerunku Polaków w nowej rzeczywistości wynikającej z naszej obecności w Unii Europejskiej.
W zmaganiach konkursowych uczestniczyli także uczniowie naszej szkoły: Olga Kaczmarek, Jędrzej Janiszewski i Julia Roszak z klasy III a oraz Maja Czubała, Andrea Fischer i Ewelina Krasnowska z klasy V a. Ćwierćfinał odbywał się równocześnie dla dwóch poziomów- klas I-III i IV- VI. Najpierw każdy uczestnik konkursu rozwiązywał test składający się z 20 pytań, następnie uczniowie wykonali zadania praktyczne: składanie serwetek, rysunek zestawu obiadowego, prezentacja siebie i kalambury.
Zwycięzcami w obu kategoriach zostali przedstawiciele SP nr 6, których przygotowały panie: Małgorzata Wegemund i Julita Walkiewicz. Półfinał konkursu odbędzie się 18 marca 2015r. o godz. 11.00 (środa) w restauracji L'ASCADA w Śremie.

alt

 

alt

 

alt

 

Login Form