sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

TURNIEJ ZIMOWY

17 stycznia na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie odbył się kolejny, już V Turniej Zimowy w mini koszykówkę dla najmłodszych adeptów koszykówki z klas czwartych. Organizatorami turnieju byli: Międzyszkolny Klub Sportowy MOS Śrem oraz SP 6. Na zaproszenie Tomasza Wojny  - Prezesa MKS MOS oraz opiekuna klas sportowych w SP 6 przybyły do Śremu trzy zespoły: MKK Pyra SP 7 Poznań, MKS MOS SP 3 Słupca i UKS Jedynka Kościan. Turniej odbył się systemem „każdy z każdym”.
Wyniki meczów:
MKS MOS SP 6 ŚREM – MKS MOS SP 3 SŁUPCA        21 – 53
MKK PYRA SP 7 POZNAŃ – UKS JEDYNKA KOŚCIAN    32 – 35
MKS MOS SP 3 SŁUPCA – MKK PYRA SP 7 POZNAŃ        48 – 16
MKS MOS SP 6 ŚREM – UKS JEDYNKA KOŚCIAN        30 – 27  
MKS MOS SP 3 SŁUPCA – UKS JEDYNKA KOŚCIAN        42 – 19
MKS MOS SP 6 ŚREM – MKK PYRA SP 7 POZNAŃ        32 – 17
    Zdecydowanie najlepszym zespołem okazał się zespół ze Słupcy, który pewnie wygrał wszystkie mecze. Sukces ten zawdzięcza najlepszemu zawodnikowi całego turnieju Szymonowi Wiśniewskiemu, który w trzech meczach zdobył aż 72 punkty. Pomiędzy trzema pozostałymi zespołami toczyła się zacięta i wyrównana walka, o czym świadczą wyniki spotkań. W tej rywalizacji, sprawiając wiele satysfakcji licznie przybyłym kibicom, triumfował zespół gospodarzy MKS MOS SP 6 Śrem, zajmując tym samym drugie miejsce    w turnieju. Na trzecim miejscu uplasował się zespół z Kościana, a na czwartym młodzi koszykarze z Poznania.
Kolejność końcowa:
1. MKS MOS SP 3 Słupca
2. MKS MOS SP 6 Śrem
3. UKS Jedynka Kościan
4. MKK Pyra SP 7 Poznań
    Na zakończenie organizator turnieju wręczył wszystkim zespołom pamiątkowe puchary, a także uhonorował nagrodami rzeczowymi najlepszych pięciu koszykarzy całego turnieju, wśród których znalazł się Michał Smolich, najlepszy zawodnik śremskiego zespołu, zdobywca 31 punktów.
    Wśród śremskich koszykarzy wyróżnili się również Kacper Pachocki 14 pkt., oraz Mateusz Kaczmarek 13 pkt. Kolejny turniej zimowy już za rok.

Login Form