środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Spotkanie czytelnicze

W mikołajkowym nastroju upłynęło czytelnicze spotkanie z p. Moniką Bulińską- dyrektor Biura Stowarzyszenia Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego- Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości. Miało ono miejsce 8 grudnia 2014 r. w bibliotece szkolnej.
Od wielu lat w naszej szkole organizowane są akcje głośnego czytania, które mają zachęcić uczniów do sięgania po książki, obcowania z literaturą i w ten sposób rozwijania swojej wiedzy, zainteresowań, wzbogacania języka oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.
Zaproszony Gość przeczytał uczniom klasy III e kilka legend autorstwa Krzysztofa Budzynia, związanych z naszym miastem: „O zamurowanym zakonniku”, „O zapadłym kościele i karczmie Wesółko”, „O dzwonie ze śremskiego kościoła”. Lektura „Legend ze Śremu i okolic” stanowiła przyczynę do poznania najciekawszych zabytków i miejsc wartych obejrzenia, o których istnieniu wielu z nas zapomniało… Pani Bulińska opowiedziała dzieciom o swojej pracy i zachęciła do zwiedzania miasta posługując się Questem Regionu Śremskiego- „Królewski Śrem, czyli z Duchem od klasztoru do klasztoru”. Uczniowie bardzo żywo zareagowali na ten pomysł, tym bardziej, że zwieńczeniem wyprawy ma być odnalezienie zaginionego skarbu…
Podsumowaniem spotkania w bibliotece był konkurs, który polegał na udzieleniu odpowiedzi  na trzy pytania dotyczące naszego Gościa, poznanych legend i nazwy ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo najmłodszych. Wśród dzieci, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem, rozlosowano nagrody książkowe.

alt

Login Form