sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Osiągnięcia 2013/2014

 

LAUREACI KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH 2013/2014

 

1.    OXFORD JESIEŃ – 08.11.2013
•    Andrea Fischer (4a) – II miejsce w kraju
•    Joanna Kołutkiewicz (4d) – III miejsce w kraju
•    Jagoda Duda (4d) – III miejsce w kraju
•    Ewelina Krasnowska (4a) – III miejsce w kraju
•    Zuzanna Grewling (4a) – III miejsce w kraju
•    Maja Czubała (4a) – III miejsce w kraju

•    Anna Wencka (5d) – II miejsce w kraju
•    Jan Skowron (5a) – II miejsce w kraju
•    Aleksandra Domańska (5d) – III miejsce w kraju
•    Faustyna Krawczyk (5c) – III miejsce w kraju
•    Krzysztof Piotrowski (5b) – III miejsce w kraju

•    Sebastian Witasiak (6a) – II miejsce w kraju
•    Kinga Walkowiak (6b) – III miejsce w kraju

 

2.    SUDOKU (GMINNY) – 13.11.2013 (etap szkolny), 26.11.2013 (finał w SP1 w Śremie)
•    Zuzanna Grewling (4a) – III  miejsce w gminie
•    Anna Wencka (5d) – I miejsce w gminie
•    Krzysztof Piotrowski (5b) – II miejsce w gminie
•    Jakub Wróbel (6c) – II  miejsce w gminie

 

3.     III WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZY - 28.11.2013 (etap szkolny), 17.01.2014 (etap rejonowy w Poznaniu)
•    Jakub Wechmann (6e) – udział w etapie rejonowym

 

4.    ZŁOTA ŻABKA w dziedzinie matematyki – 05.12.2013 (etap szkolny), 22.03.2014 (finał w Swarzędzu)
    
•    Amadeusz Kramm (5b) – XXVI miejsce w finale
•    Albert Weber (6e) – XXXIII miejsce w finale
•    Jakub Wechmann (6e) – LVIII miejsce w finale

 

5.     MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY  MIASTA POZNANIA  I OKOLIC DLA :   
                                  
 KLAS 4 - 18.12.2013 (etap szkolny), 14.03.2014 (finał w Poznaniu)

  KLAS 6 - 18.12.2013 (etap szkolny), 15.03.2014 (finał w Poznaniu)  
•    Jakub Musielak (6e) – VIII miejsce w finale

 

6.    OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY „LOGICZNEGO MYŚLENIA” – 12.03.2014
•    Jakub Flasza (3c) – VI miejsce w kraju

•    Konrad Pezdek (6b) – IX miejsce w kraju

 

7.    KANGUR - 20.03.2014

•    Jakub Chuchracki (2a) - wyróżnienie
•    Kornelia Skrobich (2a) – wyróżnienie

•    Jakub Flasza (3c) - wyróżnienie
•    Olga Baran (3c) - wyróżnienie

•    Jagoda Duda (4d) – bardzo dobry wynik
•    Ewelina Krasnowska (4a) - bardzo dobry wynik
•    Andrea Fischer (4a) - bardzo dobry wynik
•    Maja Czubała (4a) – wyróżnienie
•    Olga Jakubiak (4b) – wyróżnienie

•    Jan Skowron (5a) – bardzo dobry wynik
•    Szymon Kaczmarek (5c) – wyróżnienie
•    Amadeusz Kramm (5b) – wyróżnienie
•    Paulina Wielińska (5d) – wyróżnienie

 

8.    GMINNY KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY DLA KLAS CZWARTYCH
26.03.2014 (etap szkolny), 23.04.2013 (finał w SP 1 w Śremie)
•    Andrea Fischer (4a) – I miejsce
•    Ewelina Krasnowska (4a)  - finalistka
•    Aleksander Czarnecki (4b) - finalista

 

9.    OGÓLNOPOLSKI PROJEKT MATEMATYCZNY „MATEMATYKA INNEGO WYMIARU” – 15.04.2014
•    Maja Czubała (4a) – II miejsce w powiecie, VI miejsce w województwie
•    Anna Wencka (5d) – I miejsce w powiecie,
VII miejsce w województwie
•    Jan Skowron (5a) – II miejsce w powiecie, IX miejsce w województwie
•    Paulina Wielińska (5d) – III miejsce w powiecie,
XIII miejsce w województwie
•    Albert Weber (6e) – II miejsce w powiecie,
XVII miejsce w województwie

 

10.     II POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „RACHUNEK PAMIĘCIOWY W ZAKRESIE MNOŻENIA  I DZIELENIA” – 25.04.2014 (etap szkolny), 16.05.2014 (finał w SP6 w Śremie):
   
•    Ksawery Owczarzak (3b) - IX miejsce w powiecie
•    Kacper Klak (3b) - X miejsce w powiecie
•    Jakub Flasza (3c) - XIV miejsce w powiecie

•    Filip Przybylski (4c) - II miejsce w powiecie
•    Jagoda Duda (4d) - IV miejsce w powiecie
•    Maja Czubała (4a) - XIII miejsce w powiecie

•    Anna Wencka (5d) - I miejsce w powiecie
•    Bartosz Kossmann (5a) - III miejsce w powiecie
•    Paulina Wielińska (5d) - VIII miejsce w powiecie

•    Jakub Wechmann (6e) - II miejsce w powiecie
•    Konrad Pezdek (6b) - III miejsce w powiecie
•    Szymon Niemier (6c) - VI miejsce w powiecie

 

11.    ALBUS - 07.05.2014

 

•    Andrea Fischer (4a) – I miejsce w kraju
•    Filip Przybylski (4c) – X miejsce w kraju
•    Paweł Rubach (4c) – X miejsce w kraju

•    Jan Skowron (5a) – I miejsce w kraju
•    Amadeusz Kramm (5b) – III miejsce w kraju
•    Krzysztof Piotrowski (5b) – IV miejsce w kraju
•    Aleksandra Domańska (5d) – V miejsce w kraju
•    Anna Wencka (5d) – VI miejsce w kraju
•    Mikołaj Marmurowicz (5a) – VII miejsce w kraju

•    Albert Weber (6e) – IV miejsce w kraju

 


12.    OXFORD WIOSNA – 08.05.2014

•    Mikołaj Marmurowicz (5a) – I miejsce w kraju
•    Amadeusz Kramm (5b) – II miejsce w kraju
•    Jan Skowron (5a) – II miejsce w kraju
•    Krzysztof Piotrowski (5b) – III miejsce w kraju

•    Jakub Wróbel (6c) – II miejsce w kraju
•    Konrad Pezdek (6b) – III miejsce w kraju

 

 

Pozostałe konkursy i osiągnięcia uczniów –
Rok szkolny 2013/14


•    26.10.13r  we Wrześni odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt klas V  kategoria ”trójki” ( r.2002)- II miejsce – MKS MOS SP 6 Śrem


•    14.11 . 2013 roku w Szkole  Podstawowej  nr 6 w Śremie, odbyły się Mistrzostwa  Powiatu Szkół Szkolnego Związku Sportowego. W Mistrzostwach  Powiatu w Piłce Halowej Chłopców nasza szkoła zajęła następujące miejsca:

I   Miejsce      Szkoła  Podstawowa  Nr 6 W  Śremie  I zespół
III  Miejsce       Szkoła Podstawowa  Nr 6 Śrem    II  zespół

 

•    I Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 W Śremie- 28 listopada 2013r                                
Zespół 1.( Daria Dworczak, Olga Kaczmarek, Wiktoria Pietek, Patrycja Senftleben )  nie poniósł żadnej porażki i z kompletem zwycięstw bezkonkurencyjnie zajął        I miejsce!  
Zespół 2. (Ewa Dębińska, Joanna Dolniak, Oliwia Kaczmarek, Anna Kasprzak ) po porażce ze swoimi koleżankami zajęły również wysokie II miejsce!

 

•    Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Barbórka”
W dniach 30.11-1.12.2013  dwudziestoosobowa ekipa Wodnika Śrem wzięła udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Barbórka” w Głogowie .
Albert Weber r.2001( podopieczny Michała Kownackiego), który  zdobył  dwa złote medale i to w mocno obstawionych konkurencjach 200m stylem zmiennym oraz 100m stylem grzbietowym. W pozostałych startach zajął trzecie miejsce w 100m stylem dowolnym z czasem 1:07,56 oraz czwarte miejsce na 100m stylem motylkowym.
Wiktoria Musielak 2001 (Michał Kownacki) -zdobyła srebro na 100m stylem motylkowym z czasem 1:22,38.  
Zosia Gozdowiak 2002 ( Jagoda Śliwińska) - brąz na 50m stylem klasycznym ze świetnym czasem 43,04.


•    16.12.2013 r. odbył się w naszej szkole POWIATOWY KONKURS CZYTANIA BAJEK W JĘZYKU ANGIELSKIM- III miejsce- Maria Słowińska kl. V, SP6


•    Dnia 10 stycznia 2014 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 79 im. Arkadego Fiedlera w Poznaniu etap rejonowy III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. W wyniku przeprowadzonego konkursu, do finału zakwalifikowali się uczniowie klasy VI a: Mikołaj Hołysz i Sebastian Witasiak.

 

•    W środę 15 stycznia 2014 roku, o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej.
Wyniki:
SP nr 6  17- 3  SP nr 1 chłopcy
SP nr 6  12- 10  SP nr 1 dziewczęta

 

•    I NOWOROCZNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT W KROTOSZYNIE  (17.01.2014 r.) II m-ce MKS MOS SP6 Śrem  

   
•    18.stycznia 2014 odbyła się trzecia kolejka rozszerzonych rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt WZPS w Kwilczu. W pierwszej kolejce dziewczęta zdobyły III m-ce a w drugiej V m-ce.     Młodszy zespół z klasy V grający „trójkami” (Dagmara Karolak, Nikola Kaczmarek, Natalia Senftleben i Oliwia Stachowiak) w pierwszej kolejce dziewczęta zajęły II m-ce, w drugiej III m-ce a w ostatniej, właśnie w Kwilczu, również  wysokie II m-ce!

 

•    29 .o1. 2014 – XVIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce- etap powiatowy (9 uczniów SP nr 6). Do kolejnego etapu- rejonowego zakwalifikowali się uczniowie: Maria Słowińska i Zuzanna Ludwiczak.

 


•    W sobotę 22 lutego w Szkole Podstawowej nr1 w Poznaniu odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Na 133 uczestników etapu wojewódzkiego tytuł laureata III Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego otrzymały 62 osoby, w tym uczniowie naszej szkoły: Sebastian Witasiak i Mikołaj Hołysz z kl. VI a.

 

•    W dniu 21.02.2014r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Śremskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.  Nasze dziewczęta pokonały rywalki wynikiem 2:0 zdobywając tym samym I miejsce! i awans do rozgrywek rejonowych. Chłopcy zdobyli miejsce II.

 

•    4 marca 2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie odbył się półfinał III Konkursu „Kindersztuba – staranne wychowanie”- uczniowie klas I-III zdobyli I miejsce, uczniowie klas IV-VI- III miejsce.

 


•    Dnia 11 marca 2014 roku SP nr 1- Gminny Konkurs Ortograficzny-  Maja Czubała wywalczyła III lokatę w kategorii klas IV.  


•    18 marca 2014 odbyła się Gala podsumowująca Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Laureatami konkursu zostali uczniowie SP nr 6:  Maria Słowińska z klasy Va i Szymon Niemier z klasy VIc, natomiast tytuł finalisty uzyskał Jakub Wróbel z klasy VIc.


•    Szkoła Podstawowa nr 6 im. Braci Barskich gościła 19 marca 2014 uczestników XXIII Gminnego Konkursu  Ekologicznego pod hasłem „Parki narodowe w Polsce”.  Maria Słowińska z SP nr 6 zdobyła II miejsce.

 


•    Dnia 25 marca 2014r. w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Wśród najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego znaleźli się też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich: Sebastian Witasiak i Mikołaj Hołysz z klasy VI a, którzy zostali wyróżnieni zaszczytnym tytułem Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.

 

•    W dniu 5.04.2014 w Kaliszu na basenie  o długości  25m  odbył  się VII Miting Pływacki pod nazwą „SZUKAMY NASTĘPCÓW ARTURA WOJDATA”.  Udział  w nim wzięło 313 zawodników z 34 klubów.  Klub K.S. „WODNIK” Śrem  reprezentowało łącznie 38 zawodników,  którzy startowali w trzech kategoriach wiekowych 13 ,12, 11 lat. Nasi reprezentanci zdobyli rekordową ilość 30 medali ( 22 indywidualnie i 8 medali drużynowych w sztafetach ).  

 

•    8 kwietnia 2014 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w piłce koszykowej chłopców szkół podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

 

•    14 kwietnia 2014 roku w Szkole Katolickiej w Śremie odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Największą znajomością Biblii  wykazała się Ewelina, która zajęła I miejsce na poziomie klas czwartych.

 

•    15 kwietnia 2014r. w Kinoteatrze „Słonko” odbyła się  XXII edycja Pomarańczowego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy.
Kat. 1 – kl. III – IV
II miejsce– OLGA WRÓBEL – Szkoła Podstawowa nr 6

 

Kat. 2 – kl. V – VI
I miejsce– MARIA SŁOWIŃSKA – Szkoła Podstawowa nr 6

 


•    15 kwietnia 2014r. odbył się w naszej szkole  powiatowy konkurs czytania i słuchania w języku angielskim  pt. „LISTEN AND READ BETWEEN THE LINES”.  Wyróżnienie – Michał Mikołajczak SP6.

 

•    W czwartek 24 kwietnia 2014 roku odbył się w Klubie „Relax” XII Międzyszkolny Konkurs dla uczniów klas trzecich pt. „Bezpiecznie na drodze”. Uczniowie „Szóstki” drużynowo zajęli II miejsce.

 

•    Dnia 6 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze, które bawią i uczą” dla klas I i II pod patronatem Burmistrza Śremu. I miejsce- Leon Wawrzynowicz z SP nr 6 z wierszem  „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”.

 

•    Dnia 10 maja o godzinie 20.00-  VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Śremska Wieża” . Zawodnicy z SP nr 6 zdobyli łącznie 19 medali.


•    Gminny Konkurs Ortograficzny- 15 kwietnia 2014 r- Klub Relax. Oto wyniki uczniów SP nr 6:
IV miejsce zajęły Maria Andrzejczak z kl. III c i Iga Kleniewska z kl. IIId                                                               

V miejsce wywalczyły  Patrycja Jankowska z kl. III b oraz Olga Baran z kl. III c

 

•    Uczniowie naszej szkoły każdego roku biorą udział w Gminnym Konkursie pod nazwą „Krajobrazy Polski”. W tym roku miała miejsce jego IX edycja, która odbyła się 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie.  „Szóstkę” reprezentowali piątoklasiści w składzie: Kamil Grelak (zdobył I miejsce), Maria Słowińska (zajęła miejsce II) oraz Jan Skowron, który otrzymał również bardzo dobry wynik, jednak nie pozwolił on uzyskać miejsca „na podium”.

 

•    Dnia 12 maja 2014 r w Klubie „Relax” odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Palić, nie palić”- oto jest pytanie. W etapie szkolnym I miejsce zajęła praca uczennicy klasy V a- Marii Słowińskiej. Graffiti  naszej reprezentantki zdobyło III miejsce w etapie powiatowym.

 

•    Dnia 15 maja br. w klubie RELAX odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „ORTOGRAFICZNE POTYCZKI” dla uczniów klas III, w którym brało udział 19 uczniów. Reprezentanci SP nr 6 zajęli następujące lokaty:
IV miejsce - Andrzejczak Maria SP nr 6 Śrem
IV miejsce - Kleniewska Iga SP nr 6 Śrem
V miejsce - Jankowska Patrycja SP 6 Śrem
V miejsce - Baran Olga SP 6 Śrem

 

•    W piątek 23 maja 2014 w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki o Rodzinie pod Patronatem Burmistrza Adama Lewandowskiego. Jego organizatorem było Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów i gospodarz konkursu- Klub Relax.  Komisję oceniającą zachwyciła swoim śpiewem Maria Andrzejczak, która piosenką „Rysunek mamy” wywalczyła II miejsce w kategorii szkół podstawowych, natomiast Igor Worobiew otrzymał wyróżnienie za oryginalnie wykonany utwór pt. „Tata jedzie fiatem”.

 

•    Gminnego Konkursu Lektur dla klas 3, który przebiegał pod hasłem „Lektury szkolne i ich bohaterowie”- 22 maja 2014 SP nr 6. I miejsce- reprezentacja SP nr 6 (Olga Baran, Marysia Andrzejewska i Iga Kleniewska)

 

•    28 maja 2014r. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KOPERNICUS organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. W gronie zwycięzców znaleźli się: Jakub Flasza, który zajął II miejsce i Olga Baran- III miejsce.

 

•    Dnia 28 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bodzyniewie odbył się V Powiatowy Konkurs Historyczno-Plastyczny „Sławni Wielkopolanie”. Sporą wiedzą i umiejętnościami w części historyczno-pisemnej wykazała się Maria Słowińska, która zajęła I miejsce, natomiast w części plastycznej jury przyznało miejsce III Wiktorii Szafrańskiej.

 

•    10 czerwca 2014 r. w restauracji „Cafe Ole” w Śremie odbył się finał III Gminnego Konkursu „Kindersztuba – staranne wychowanie”, który został zorganizowany przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie. Naszą szkołę w kategorii klas I-III reprezentowali uczniowie klasy 2a: Jędrzej Janiszewski, Olga Kaczmarek i Julia Roszak, natomiast w kategorii klas IV-VI – uczennice klasy 4a: Maja Czubała, Andrea Fischer i Alicja Majewska. Obydwie drużyny zajęły I miejsce.

 

•    12 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w  Gminnym Konkursie Literackim pt. "Piszemy książkę". Wśród uczestników z 4 szkół podstawowych gminy Śrem znaleźli się również uczniowie  Szóstki. Dwie dziewczynki z klasy V a: Jagoda Dukat i Marysia Słowińska otrzymały wyróżnienie za ilustracje do książki „W krainie gwiazd”.

 

•    W dniu 13.06.2014 odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w piłce nożnej ( ponad 1000 szkół podstawowych w Wielkopolsce). Uczniowie SP nr 6 zdobyli ( bez podziału na dyscypliny sportowe) Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej Szkolnego Związku Sportowego. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 Śrem będzie reprezentować Wielkopolskę w Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej SZS w Głuchołazach.

Login Form