środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

BAJKOWY KSIĄŻKOBUS

altWydawnictwo Media Rodzina zaprosiło uczniów ze śremskich szkół podstawowych do udziału w akcji promującej czytelnictwo. Nasze miasto odwiedził Bajkowy Książkobus, który w środę 11 czerwca 2014 zaparkował przy ulicy Chłapowskiego, obok księgarni EUREKA.

 

 

 

Wnętrze niezwykłego pojazdu podróżującego po całej Polsce zamieniono w baśniową krainę. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań w Książkobusie jest twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej- znanej autorki, która w przystępny i zabawny sposób zapoznaje czytelników z częściami mowy, ortografią i językowymi łamańcami. Uczniowie SP nr 6 pod opieką pani Bożeny Pierzchały i pani Violetty Banachowicz- uczestniczyli w zabawach inspirowanych utworami pisarki, wysłuchali także fragmentów jej najnowszych książek, rozwiązywali zagadki, za które otrzymywali upominki w postaci bajeczek i zakładek.

Organizatorzy spotkania zapewnili, że do wszystkich szkół biorących udział w akcji promującej czytanie, trafi pula nowych książek.

 

alt

 

 

 

Login Form