sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Konstytucja 3 Maja- apel

altMinął już dawno długi majowy weekend i wszelkie uroczystości z nim związane. W całym kraju świętowano bowiem kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie inaczej było i w naszej szkole, kiedy to 8 maja uczczono uroczystym apelem to ważne wydarzenie.

 

Najpierw w holu spotkali się uczniowie klas IV-VI, a następnie dzieci z klas I-III, by z uwagą i w skupieniu wysłuchać montażu słowno- muzycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję. Społeczność uczniowska mogła dowiedzieć się, kiedy i w jakim celu uchwalono Konstytucję 3 Maja, kto wówczas władał Polską i z jakimi problemami borykał się nasz kraj. Nastrojowa inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy IV a, przygotowanych przez panią Julitę Walkiewicz, przeniosła wszystkich w czasy Stanisława Augusta Poniatowskiego. To właśnie na jego cześć mogliśmy usłyszeć ze sceny gromkie „Wiwat król! Wiwat sejm! Wiwat Konstytucja!” Nie zabrakło również patriotycznych wierszy i pieśni.

To krótkie przedstawienie uzmysłowiło nam, że zarówno dla pokolenia, które uchwaliło prawa regulujące wszystkie dziedziny życia w kraju, jak i dla obecnie żyjących Konstytucja 3 Maja jest symbolem postępu, dojrzałości obywatelskiej oraz walki o odrodzenie państwa.

alt

 

alt

Login Form