wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

altDnia 6 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze, które bawią i uczą” dla klas I i II pod patronatem Burmistrza Śremu.

 

 

Konkurs zorganizowały panie: Iwona Baran, Katarzyna Gulińska, Elżbieta Kociemba, Grażyna Kozak i Romualda Szklanny. Jego głównym celem była popularyzacja poezji dla dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

Przybyłych gości powitała pani dyrektor Wioletta Banachowicz. Udział wzięły dzieci z SP nr 1, SP nr 4, PSP im. Kawalerów Uśmiechu w Śremie, ze szkół w Bodzyniewie, Nochowie oraz oczywiście reprezentacja gospodarzy. Uczniowie pięknie recytowali wiersze oraz zadbali o ciekawy repertuar, zgodny z hasłem konkursu. Jury miało trudne zadanie, ale po naradach wybrano następujące osoby: I miejsce zajęli ex aequo Zofia Łowicka z SP w Nochowie, recytująca wiersz pt. ”Bąk” oraz Leon Wawrzynowicz z SP nr 6 z wierszem „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. II miejsce zajęli ex aequo reprezentantka PSP im. Kawalerów Uśmiechu Jagoda Błażejczak oraz SP w Nochowie Zuzanna Walkiewicz, a III znów ex aequo Julia Krawczyk z SP w Bodzyniewie i Laura Kiełb z SP nr 4. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.  

 

alt

 

alt

Login Form