wtorek, listopada 30, 2021

POWIATOWY KONKURS CZYTANIA I SŁUCHANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

15 kwietnia 2014r. odbył się w naszej szkole  POWIATOWY KONKURE CZYTANIA I SŁUCHANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM „LISTEN AND READ BETWEEN THE LINES”. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego- M. Antoniewicz, J. Duszczak, J. Kowalską oraz I. Ratajczak i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Głównymi założeniami konkursu było:

-         rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych,

-         podniesienie poziomu umiejętności językowych,

-         wzmocnienie motywacji uczniów zdolnych do doskonalenia sprawności językowych,

-         rozwijanie umiejętności czytania i słuchana ze zrozumieniem w języku obcym,

-         promowanie szlachetnego współzawodnictwa,

-         integracja uczniów szkół powiatu śremskiego interesujących się językiem angielskim.

W powiatowym konkursie wzięło udział 21 uczniów (po 3 z każdej placówki), którzy reprezentowali następujące szkoły:

- SP 6 im. Braci Barskich w Śremie

- SP im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach,

- SP im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym,

- SP w Masłowie,

- ZSPiG im. Jana Pawła II w Dąbrowie,

- SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pyszącej,

- SP nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie,

- SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część obejmowała umiejętność słuchania ze zrozumieniem, a druga dotyczyła czytania ze zrozumieniem. Do sprawdzania prac zaprosiliśmy opiekunów, w skład których wchodziły: p. Katarzyna Wasielewska, p. Małgorzata Gronek, p. Katarzyna Pajsert, p. Anna Gawroniak, p. Magdalena Gozdowiak.

Jednocześnie członkinie jury podkreśliły wysoki poziom konkursu co zaowocowało dwoma wyróżnieniami. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki ufundowane przez wydawnictwa językowe. Zwycięska trójka otrzymała słowniki, książki oraz gadżety tj. długopisy, ołówki i zakładki.

I miejsce – Martyna Mulkowska SP4

II miejsce – Joanna Rubach SP1

III – Michał Kujawa SP w Pyszącej

Wyróżnienie – Michał Mikołajczak SP6

Wyróżnienie - Jarosław Skubiszak SP4

Dziękujemy uczniom i opiekunom za tak liczne przybycie.