środa, grudnia 01, 2021

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia odbył się w naszym kraju 12 marca 2014 roku. Po raz pierwszy wzięła w nim udział także Szkoła Podstawowa nr 6, a jego organizatorem była pani Barbara Jankowiak.

Na terenie naszej placówki konkurs został zorganizowany dla dwóch grup wiekowych- I- edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III)- 17 uczestników, II - klasy IV-VI- 47 uczestników. Każda grupa otrzymała inny zestaw łamigłówek, a zadanie uczniów polegało na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych. Do udziału w konkursie wystarczyły jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Zaproponowana dzieciom ciekawa forma zadań z pewnością umożliwiła rozwój logicznego myślenia oraz sprawdzenie własnych umiejętności rozwiązywania problemów. O wynikach testu uczestnicy zostaną poinformowani w czerwcu br.

Jak zapewnia organizator konkursu- Centrum Edukacji Szkolnej z Warszawy- „Najlepsi otrzymają dyplomy grawerowane, laureata i wyróżnionego z nadanymi symbolicznymi tytułami Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Logicznego Myślenia. Arcymistrzowie i Mistrzowie uhonorowani zostaną dodatkowo nagrodami książkowymi. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uznania”.