środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

DRZWI OTWARTE W „SZÓSTCE”

altW piątek- 7 marca 2014 Szkoła Podstawowa nr 6 po raz kolejny otworzyła swoje drzwi, aby w ten sposób przedstawić bazę lokalową, wyposażenie oraz bogatą ofertę edukacyjną. Z tej okazji chętnie skorzystali licznie przybyli rodzice oraz przedszkolacy, rozpoczynający naukę już we wrześniu.

 

Spotkanie rozpoczęto o godzinie 17.00 na szkolnej scenie, która w tym roku zamieniła się w stację kolejową „Szóstka”. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły Maciej Formaniak, a następnie burmistrz Śremu- Adam Lewandowski. Prowadząca spotkanie uczennica klasy V a- Maria Słowińska powitała także Barbarę Mikołajczak- zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców oraz Wojciecha Majchrzaka- przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Zgromadzona w holu szkoły publiczność z niecierpliwością oczekiwała na przedstawienie w wykonaniu uczniów działających w Kółku Teatralnym. Na scenie pojawiły się dziewczynki z klas trzecich, które piosenką pt. „W Literkowie” wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój. „Proszę odsunąć się od torów i zachować ostrożność, nadjeżdża pociąg”- ostrzegał głos z megafonu i na „stację” wjechała lokomotywa „…ciężka, ogromna i pot z niej spływa- tłusta oliwa”. Spektakl oparty na znanym utworze Juliana Tuwima, wzbudził wśród najmłodszych widzów sporo emocji. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnej zabawy i śpiewały wraz z „aktorami” piosenkę „Jedzie pociąg z daleka”. Część artystyczną przygotowały panie: Małgorzata Worsztynowicz, Agata Kociucka, Iwona Baran i Grażyna Kozak.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie szkoły. Rodzice i ich pociechy obejrzeli wystawę prezentującą dorobek SP nr 6, mini- zoo, sale sportowe, gabinety pedagoga, psychologa, logopedy, bibliotekę i świetlicę szkolną. Uczniowie „Szóstki” występowali w scenkach dialogowych w języku polskim i angielskim, prezentowali swoje umiejętności wokalne i sprawność fizyczną. W klasopracowniach dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych grach i zabawach: plastycznych, manualnych, logicznych, komputerowych, origami. Za każde dobrze wykonane zadanie otrzymywały pieczątkę na kuponie konkursowym oraz słodki upominek. Rodzice chętnie zadawali pytania na temat prowadzonych w szkole zajęć pozalekcyjnych, opieki nad uczniami po skończonych lekcjach czy też możliwości korzystania z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Zwieńczeniem Drzwi Otwartych w SP nr 6 było losowanie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców, księgarnię „Przy Rynku” oraz PKO SA.

Spotkanie z pewnością umożliwiło zarówno dzieciom jak i ich rodzicom zapoznanie się z ofertą edukacyjną placówki oraz kadrą nauczycieli. Stanowiło doskonałą okazję do podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru szkoły dla swojej pociechy.

 ZAPRASZAMY DO GALERII

 

alt

 

alt

Login Form