środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Pasowanie na czytelnika

altUroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej, na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie.

 

 

 

 

W przygotowaniu spotkań, odbywających się każdego roku w styczniu, chętnie pomagają dzieci ze starszych klas, które tym razem wcieliły się w bohaterów z wierszy Juliana Tuwima. Najmłodsi uczniowie poznali zasady korzystania z księgozbioru podręcznego i czytelni oraz rodzaje gromadzonych zbiorów. Zadawali pytania, opowiadali o własnych książeczkach i czasopismach, które posiadają w domu. Piosenki, wiersze, wesoła muzyka sprawiły, że dzieci chętnie włączyły się do wspólnej zabawy. Pierwszaki złożyły przyrzeczenie Królowej Książce, że będą jej wiernymi czytelnikami, nigdy nie pozwolą jej skrzywdzić i zawsze staną w jej obronie. Ponieważ wszyscy doskonale zdali „egzamin”, zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wypożyczone po raz pierwszy bajeczki, mają ułatwić zdobycie trudnej sztuki czytania. Mamy nadzieję, że staną się kluczem do poznania świata, zdobywania wiedzy i rozwijania własnych pasji oraz zainteresowań.

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

Login Form