środa, grudnia 01, 2021

Świąteczna Impreza Charytatywna

altW wyjątkowo serdecznej i wzruszającej atmosferze upłynęła w miniony czwartek, 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 w Śremie, Świąteczna Impreza Charytatywna z koncertem „Dla Miłosza”.

Radość wszystkich była wielka, gdyż chorujący od ponad roku uczeń przybył wraz z rodzicami na dedykowane właśnie jemu spotkanie.

Głównym punktem imprezy był koncert, w którym występowali uczniowie z klas I-VI wyłonieni w drugiej edycji programu „Odkryj Swój Talent!”. Program artystyczny uświetnił kwintet instrumentalny Capella Canta, a niespodzianką był występ st. asp. Krzysztofa Tomaszewskiego z zespołu ds. nieletnich śremskiej Policji, który przy własnym akompaniamencie gitarowym zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Policyjnym akcentem tego wieczoru była też licytacja Pyrka - maskotki wielkopolskiej Policji, którą na aukcję przekazała nadkom. Ewa Kasińska, rzecznik KPP w Śremie.

Rodzice uczniów szkoły oraz przybyli goście wsparli główny cel imprezy chętnie uczestnicząc w aukcjach ozdób świątecznych i prac plastycznych przygotowanych przez dzieci. Piękne ozdoby kupowano też w okolicznościowym sklepiku.

Goście, zastępca Burmistrza Bartosz Żeleźny oraz Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych- Barbara Jabłońska, przekazali Miłoszowi zlicytowany domek z piernika i choinkę, złożyli obecnym życzenia świąteczne oraz pogratulowali organizatorom udanej imprezy.

Wśród obecnych nie zabrakło też nauczycielek z Gimnazjum nr 1: B. Hejne i A. Niemier, które po raz drugi przekazały Miłoszowi wsparcie ze strony uczniów ich szkoły.

Świąteczna Impreza Charytatywna z koncertem „Dla Miłosza”, to już druga, jaką pedagog szkolny Jolanta Kujawa-Wełyczko przygotowała w celu wsparcia przewlekle chorego ucznia i jego rodziny. Pierwsza odbyła się w kwietniu tego roku.

Spotkanie realizował zespół: Jolanta Kujawa-Wełyczko, Leszek Wawrzynowicz, Iwona Baran, Katarzyna Gulińska, Hanna Worsztynowicz, Joanna Stelliga-Bąk, Grażyna Kozak, Elżbieta Kociemba, Joanna Kardasz, Joanna Duszczak, Ilona Ratajczak oraz Rada Rodziców działająca przy SP nr 6.