środa, grudnia 01, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Dlaczego warto czytać książki?

altPod takim hasłem przebiegło spotkanie zorganizowane w bibliotece szkolnej.

W środę 11 grudnia 2013 roku uczniowie klasy II d zostali zaproszeni na imprezę czytelniczą, której gościem była pani Danuta Kicińska-polonistka.

 

Wspólnie z prowadzącą spotkanie- panią Agatą Kociucką próbowali odpowiedzieć na pytanie: dlaczego warto czytać książki i jakie korzyści przynosi nam częste obcowanie z literaturą? Dzieci chętnie wymieniły zalety książek: pomaga rozwijać język, słownictwo, myślenie, pobudza fantazję, dostarcza wiedzy, rozrywki, pomaga zrozumieć innych, jest dobrym towarzyszem w samotności i pocieszycielem, gdy jest nam smutno. Drugoklasiści wysłuchali kilku utworów Juliana Tuwima, które pięknie przeczytał zaproszony gość. Obiecali, że będą często odwiedzać szkolną bibliotekę i wypożyczać książki. Może będzie to jedno z noworocznych postanowień wszystkich uczniów naszej szkoły?

 

alt

 

alt

 

alt

Login Form