wtorek, listopada 30, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Konkurs pieknego czytania bajek w języku angielskim

alt25 listopada odbył się I etap szkolnego konkursu pięknego czytania bajek w języku angielskim, którego organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego.

 

Inicjatywa konkursu wyszła z założenia, iż czytanie ze zrozumieniem w obcym języku jest ważną praktyczną umiejętnością, która przynosi uczniom dużo satysfakcji, umożliwia zdobywanie i poszerzanie wiedzy, utrwalenie leksyki i poznanie nowego słownictwa. Stwarza też możliwość bycia samodzielnym w nowych sytuacjach językowych. Czytając teksty obcojęzyczne uczniowie ćwiczą poprawną wymowę i intonację, co poprawia płynność i tempo czytania.

Konkurs „Pięknego czytania” przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI. Celem tej formy rywalizacji było wzbudzanie wśród uczniów zainteresowania czytaniem w obcym języku krótkich, oryginalnych tekstów literackich. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać utwory takie jak: "Ania z Zielonego Wzgórza", "King Kong", "Don Quixote", "Robinson Crusoe", "Tajemniczy ogród", "Motocyklowy rajd", "W 80 dni dookoła świata" oraz   "Przygody Tomka Sawyera". Komisja oceniała umiejętność pięknego czytania uczestników konkursu, przyznając punkty według ustalonych kryteriów: interpretacja, płynność, intonacja i bezbłędność.

       Do rywalizacji przystąpiły 43 osoby. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem oraz wysoki poziom przygotowania uczniów, nauczyciele języka angielskiego zadecydowali o dogrywce, do której przeszło 15 uczestników. 29 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie II etapu szkolnego konkursu, dzięki któremu wyłoniono zwycięzców: Aleksander Czarnecki (4b), Jakub Kokociński (5a) oraz Maria Słowińska (5a). Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu gminnym, który odbędzie się 16 grudnia w SP 6.

Joanna Duszczak

 

alt

 

alt

Login Form