sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Niezwykła lekcja przyrody

alt29 października klasy III b i III c wraz z wychowawczyniami Iwoną Baran i Grażyną Kozak oraz paniami: Elżbietą Kociembą, Kazimierą Kaczmarek i Anną Gawroniak spędziły jesienne przedpołudnie w gościnnych progach Nadleśnictwa Konstantynowo.

 

 

 

 

 

 Wycieczka była podsumowaniem wiadomości o lesie, jakie uczniowie zdobywali na lekcjach w ciągu ostatnich tygodni. Podczas spaceru na trasie ścieżki edukacyjnej „Borówkowy szlak” dzieci rozpoznawały gatunki drzew i krzewów, wskazywały warstwową budowę lasu oraz poznały wiele interesujących faktów dotyczących życia zwierząt. W salkach edukacyjnych trzecioklasiści zobaczyli jak dawniej wyglądała kancelaria leśniczego, obejrzeli bogate trofea myśliwskie oraz liczne okazy fauny leśnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w rozpoznawanie odgłosów zwierząt oraz przyrodnicze koło fortuny. Wielką atrakcją tego słonecznego dnia było pieczenie kiełbasek i wspólny śpiew przy ognisku.

 

alt

 

 

alt

 

alt

Login Form