sobota, grudnia 04, 2021
   
Text Size

Site Search powered by Ajax

Festyn Rodzinny

altW sobotę 25 maja 2013 roku, w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie zorganizowano Festyn Rodzinny. Jego pomysłodawcą była Rada Rodziców, która wraz z nauczycielami opracowała program imprezy.

 

 

 

Początkowo planowano, że festyn odbędzie się na boisku szkolnym, jednak niesprzyjająca aura spowodowała, że wszystkie atrakcje zostały przeniesione na salę gimnastyczną.

Punktualnie o godzinie 13.00 dyrektor szkoły - Maciej Formaniak powitał zgromadzoną publiczność, życząc wszystkim dobrej zabawy. Po nim głos zabrał burmistrz Śremu - Adam Lewandowski, który objął nad imprezą patronat honorowy. Spotkanie prowadziła przewodnicząca Rady Rodziców- Agnieszka Stępa oraz Małgorzata Worsztynowicz- nauczycielka muzyki w SP nr 6.

Na ustawionej w dużej sali gimnastycznej scenie swoje talenty prezentowali uczniowie „Szóstki”. Dzieci śpiewały, tańczyły, brały udział w pokazie pierwszej pomocy, zachęcały dorosłych do wspólnej zabawy. Piękny układ taneczny przygotowali uczniowie należący do Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier „Hajdasz”. Podczas krótkiej przerwy licytowano koszulkę Bartka Jureckiego- polskiego piłkarza ręcznego. Szczęśliwy nabywca zapłacił za nią 350 złotych. Pieniądze uzyskane z licytacji zostaną przekazane rodzicom chorego Miłosza- ucznia SP nr 6.

alt

 

 

Dla przybyłych na spotkanie śremian przygotowano liczne atrakcje: przejazd bryczką, koło fortuny, gry i zabawy sportowe, dmuchane zjeżdżalne itp. Spragnieni i głodni mogli wzmocnić swoje siły grochówką, kiełbaską z grilla, smacznym ciastem i gorącą kawą. Przez cały czas trwania imprezy sprzedawano losy nagradzane drobnymi upominkami. Dodatkowo każdy kupon brał udział w losowaniu nagrody głównej, którą był rower.

Największą atrakcją sobotniego festynu był występ Magdaleny Tul- polskiej piosenkarki, kompozytorki oraz autorki tekstów. Artystka pierwszy utwór pt. „Chodź, pomaluj mój świat” zaśpiewała razem ze wszystkimi uczestnikami koncertu. Osoby zasiadające na widowni chętnie włączyły się do wspólnej zabawy- śpiewały, tańczyły i klaskały. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Z pewnością brawa należą się także organizatorom festynu, który stanowił atrakcyjną propozycję spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin. Przybyli mieszkańcy Śremu udowodnili, że potrafią się bawić i doceniają wkład pracy oraz zaangażowanie osób przygotowujących wspólną zabawę.

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Login Form